200 osób może stracić pracę w Santander Consumer Banku

Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Bankowości i Usług "Dialog 2005" zgłosił w Santander Consumer Banku spór zbiorowy w zakresie odpraw pieniężnych i osłon socjalnych dla pracowników zwalnianych z przyczyn ich niedotyczących. Z informacji związku wynika, że redukcje obejmą 200 osób. 

(fot. Jon Nazca / Reuters)

Jak poinformował związek "Dialog 2005", Santander Consumer Bank przeprowadza restrukturyzację, której skutkiem jest przeprowadzenie zwolnień grupowych. 

"Z naszej wiedzy - uzyskanej podczas oficjalnych spotkań z przedstawicielami Banku - wynika, że Bank zamierza prowadzić głęboką restrukturyzację. Jej skutkiem jest między innymi znacząca redukcja zatrudnienia. Już tylko w październiku i listopadzie br. pracodawca zgłosił nam - jako organizacji związkowej - zamiar rozwiązania umów o pracę z 60 pracownikami. Z uzyskiwanych z różnych źródeł bankowych informacji wynika, że w ramach prowadzonej restrukturyzacji pracę stracić może ponad 200 pracowników" czytamy w piśmie skierowanym do banku. 

Związek zawodowy podaje, że sprawa uregulowania redukcji została zawarta w aneksie do Regulaminu Wynagradzania i nie została należycie prawnie zabezpieczona. Domaga się, aby warunki zwolnień zostały ujęte w Porozumieniu w sprawie zwolnień grupowych i zawierały stosowne odprawy pieniężne i zabezpieczenia socjalne. 

Redakcja Bankier.pl wystąpiła z prośbą do Santander Consumer Bank o odniesienie się do informacji na temat przeprowadzania zwolnień grupowych w banku.

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
18 14 zbyszek_

Mam nadzieje ze to tych z telecenter aka 'bardzo mi przykro ale nie moge tego dla Pana zrobic..."

Zjebana obsluga klienta na maxa, wiesniacki bank.

! Odpowiedz
2 19 kjx

Głównie pewnie z oddziałów polecą. Może i to zrozumiałe w dobie obsługi online ale niech z tą najpierw zrobią porządek bo awarie w banku to niemal chleb powszedni.

! Odpowiedz
8 22 kjx

Jak by Ci płacili śmieszne pieniądze za niewspółmiernie ciężką i odpowiedzialną pracę to kwiczałbyś inaczej ;-) Zbyszku.
PS. A Wiesia znasz?

! Odpowiedz
5 36 zzibi2 odpowiada kjx

ktoś tu chyba myli Santander Bank Polska z Santander Consumer Bank

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.