100 zł na konto czy 50 zł na zakupy? Prześwietlamy promocje

redaktor Bankier.pl

Rok szkolny rozpoczął się na dobre. To może być dobra okazja do zarobku przy okazji otwarcia konta osobistego dla młodego klienta. Tym razem do zgarnięcia jest 100 zł premii pieniężnej do wydania na dowolny cel lub bon o wartości 50 zł do sieci sklepów Decathlon. 

Czwarte wydanie newslettera „Prześwietlamy promocje” gości nie jedną a dwie promocje skierowane do tej grupy klientów. Jedna z nich to oferta mBanku dla osób, które nie ukończyły 24 lat i zdecydują się na otwarcie eKonta możliwości. Po spełnieniu kilku wymogów mogą oni zgarnąć 100 zł. Propozycja Getin Banku może z kolei przypaść do gustu rodzicom, którzy chcą założyć swojemu dziecku w wieku od 13 do 18 lat pierwszy rachunek. Dla nich bank przygotował 5000 e-kart podarunkowych do sieci sklepów Decathlon o wartości 50 zł.

Konta dla młodych z bonusami. Prześwietlamy promocję
Konta dla młodych z bonusami. Prześwietlamy promocję (Bankier.pl)

Za co dokładnie banki przyznają nagrody?

100 zł w ramach przelewu na konto to nagroda przewidziana w promocji mBanku „Młodzi mogą więcej – II edycja”. Poza otwarciem eKonta możliwości, klient korzystający z oferty będzie zobowiązany do m.in. dokonywania transakcji smartfonem.

Druga z opisywanych ofert specjalnych to „Powrót do szkoły z Decathlon”. W zamian za założenie dziecku Konta Proste Zasady Junior od Getin Banku, klient może otrzymać e-kartę podarunkową do sieci sklepów Decathlon o wartości 50 zł. Nie obejdzie się też bez konieczności spełnienia kilku dodatkowych wymogów.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby skorzystać z promocji?

Objęte specjalnymi warunkami rachunki są skierowane do grupy osób, które nie przekroczyły określonego wieku. Z oferty mBanku mogą skorzystać pełnoletni klienci, którzy nie ukończyli jeszcze 24 lat. Propozycja Getin Banku obejmuje najnowszy wariant jego sztandarowego rachunku – Konto Proste Zasady Junior od 13 do 18 lat.

Jako pierwszą bierzemy pod lupę ofertę dla starszych klientów - „Młodzi mogą więcej – II edycja”. Zainteresowani promocją muszą spełnić następujące wymogi:

 • Posiadanie statusu nowego klienta – oferta jest zarezerwowana dla osób, które od 1 stycznia 2017 r. nie były posiadaczami (lub współposiadaczami) konta osobistego lub oszczędnościowego z oferty banku.
 • Złożenie promocyjnego wniosku o eKonto możliwości wraz z kartą debetową.
 • Zawarcie umowy o ROR.
 • Dokonanie dwóch płatności telefonem przy pomocy aplikacji Apple Pay lub Google Pay.
 • Wysłanie dwóch przelewów na numer telefonu za pośrednictwem usługi BLIK.
 • Posiadanie aktywnego celu oszczędnościowego, co jest rozumiane jako otwarcie rachunku umożliwiającego regularne oszczędzanie, którego saldo we wskazanym terminie będzie wynosiło nie mniej niż 10 zł.

Za spełnienie każdego z trzech ostatnich warunków klient otrzymuje premię w wysokości 20 zł. Bank dodatkowo wynagradza osoby, które nie ominą żadnego z wymogów kwotą w wysokości 40 zł. W sumie daje to 100 zł premii. Regulamin oferty jest dostępny pod tym adresem.

Rozważający założenie Konta Proste Zasady Junior dla swojej pociechy w ramach oferty „Powrót do szkoły z Decathlon” będą zobowiązani do przejścia przez następujące kroki:

 • Posiadanie lub otwarcie konta osobistego z oferty banku – regulamin wymienia następujące rachunki: Konto Proste Zasady, Konto Osobiste Noble, Konto Osobiste Noble Private Banking.
 • Korzystanie z bankowości elektronicznej lub jej aktywowanie.  
 • Wyrażenie zgody na otwarcie Konta Proste Zasady Junior przez osobę małoletnią – zrobić to mogą wyłącznie przedstawiciele ustawowi przyszłego użytkownika konta np. rodzice.
 • Zaakceptowanie regulaminu promocji.
 • Wyrażenie zgód marketingowych.
 • Otrzymanie wpływu na konto osobiste w wysokości nie mniejszej niż 1000 zł.
 • Dokonanie co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej kartą debetową dołączoną do konta osobistego.

Jak widać, ciężar spełnienia wymogów spoczywa na kliencie, który wyraża zgodę na otwarcie konta dla małoletniego. Kod będący jednocześnie e-kartą podarunkową trafi do klienta za pośrednictwem wiadomości w bankowości internetowej lub mobilnej. Nagroda nie podlega wymianie na gotówkę lub inną nagrodę rzeczową. Zainteresowanych odsyłamy do regulaminu promocji.

Kalendarium promocji

Obie promocje mają dość długi „termin ważności”. Jako pierwsza z rynku zniknie oferta od mBanku, która kończy się w listopadzie. Termin obowiązywania promocji to jednak nie jedyna data, którą warto zapamiętać. Poniżej przygotowaliśmy dokładne kalendarium obu ofert.

Kalendarium promocji „Młodzi mogą więcej – II edycja”

Data / Termin

Warunek do spełnienia

do 28 listopada 2019 r.

 • złożenie promocyjnego wniosku o eKonto możliwości

do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym otwarto konto

 • zrealizowanie dwóch płatności telefonem,
 • dokonanie dwóch przelewów na numer telefonu,
 • aktywowanie celu oszczędnościowego i utrzymanie na nim salda w wysokości min. 10 zł

do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniono warunki  

 • wypłata premii przez bank

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie regulaminu promocji.

Choć promocja Konta Proste Zasady Junior posiada dłuższy okres obowiązywania, to niewykluczone, że… zakończy się wcześniej. Powodem jest ograniczona liczba nagród, która wynosi 5000 sztuk. Dodatkowe informacje na temat ram czasowych obejmujących promocję można znaleźć w poniższej tabeli.

Kalendarium promocji „Powrót do szkoły z Decathlon”

do 31 grudnia 2019 r. lub wyczerpania puli nagród

 • posiadanie lub założenie konta osobistego przez przedstawiciela ustawowego małoletniego,
 • wyrażenie zgody na zawarcie przez małoletniego umowy Konta Proste Zasady Junior,
 • zaakceptowanie regulaminu oferty specjalnej,
 • wyrażenie zgód marketingowych

do końca drugiego miesiąca po miesiącu, w którym otwarto Konto Proste Zasady Junior

 • zasilenie konta osobistego kwotą w wysokości min. 1000 zł,
 • dokonanie co najmniej jednej płatności bezgotówkowej kartą debetową dołączoną do konta osobistego.

maks. 7 dni roboczych po spełnieniu warunków promocji

 • przekazanie nagrody przez bank

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie regulaminu promocji.

Co warto wiedzieć o kontach objętych promocjami?

eKonto możliwości to – jak wspomniano wyżej – rachunek dla pełnoletnich klientów, którzy jeszcze przed sobą mają świętowanie 24. urodzin. Jego posiadacze mogą się cieszyć preferencyjnymi warunkami cenowymi. Oferta obejmuje:

 • brak opłaty za prowadzenie konta,
 • darmową kartę debetową,
 • bezpłatne przelewy internetowe,
 • brak opłat za wypłaty z bankomatów krajowych.

Po przekroczeniu 24 lat rachunek zostanie aktywny, jednak będzie prowadzony na nieco innych zasadach. Od tego dnia bank zacznie stosować opłaty obowiązujące przy eKoncie osobistym. Więcej szczegółowych informacji na temat eKonta możliwości można znaleźć w naszym artykule „eKonto możliwości w mBanku – warunki”.

Podobne warunki cenowe obowiązują w przypadku Konta Proste Zasady Junior. Do składników oferty należą:

 • bezpłatny rachunek,
 • karta debetowa bez opłaty miesięcznej,
 • zwykłe przelewy internetowe za 0 zł,
 • wypłaty z bankomatów krajowych za darmo.

Warto pamiętać, że bank nie otworzy konta w wariancie junior, jeśli klient nie posiada lub nie założy jednego ze wskazanych kont osobistych. Najważniejsze informacje na temat Konta Proste Zasady można znaleźć w artykule „Konto Proste Zasady w Getin Banku – warunki prowadzenia rachunku”.

Czy skorzystanie z promocji się opłaca?

Za skorzystaniem z promocji eKonta możliwości przemawiają proste do spełnienia warunki. Klienci, którzy zdecydują się na otwarcie tego rachunku, mogą spełnić wymogi dotyczące płatności telefonem oraz przelewów na numer telefonu praktycznie od razu po założeniu konta. Trochę więcej czasu może zająć zasilenie konta oszczędnościowego Moje cele wymaganą kwotą w wysokości 10 zł. Konto służy do oszczędzania „przy okazji” tzn. przy dokonywaniu płatności bezgotówkowych kartą, wypłacie środków z bankomatu czy wysyłaniu przelewu. Czas wymagany do spełnienia tego warunku będzie uzależniony od ustalenia sposobu odkładania środków (stały procent, stała kwota lub zaokrąglanie kwot do pełnych sum) oraz częstotliwości realizowania akceptowanych transakcji. Można również ustalić stałą kwotę przekazywaną na konto co miesiąc.

Utrudnieniem dla niektórych może być długi okres karencji, tj. okresu po upływie którego byli klienci mogą skorzystać ponownie na promocjach banku. Z oferty nie skorzystają osoby które od 1 stycznia 2017 r. były posiadaczami lub współposiadaczami konta osobistego lub oszczędnościowego z oferty banku.

Na korzyść promocji od Getin Banku również przemawiają nieskomplikowane warunki dodatkowe. Wpływ w wysokości 1000 zł oraz jedną płatność kartą można „odhaczyć” w jeden dzień. Co istotne, środki wpłacone na konto osobiste nie muszą pochodzić od pracodawcy – może to być dowolny wpływ z rachunku prowadzonego w innym banku lub z kont firmowych prowadzonych w Getin Banku. Mimo prostych do spełnienia kryteriów, niewysoka wartość nagrody może niewystarczająco zachęcić do skorzystania z promocji. 

Zapisz się na newsletter "Prześwietlamy promocje":

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne