REKLAMA

100 milionów euro dla przedsiębiorców na innowacyjność

2020-05-11 18:06
publikacja
2020-05-11 18:06
100 milionów euro dla przedsiębiorców na innowacyjność
100 milionów euro dla przedsiębiorców na innowacyjność
/ Shutterstock

Prawie 100 mln euro dotacji dla mikro-, małych i średnich firm na opracowanie i wdrażanie innowacyjnych technologii, produktów czy usług - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Resort zaznaczył, że 14 maja upływa termin składania wniosków w programie „Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje" realizowanego w ramach Funduszy Norweskich.

Program - jak czytamy - "umożliwi przedsiębiorcom realizację projektów innowacyjnych przyjaznych środowisku, które polegają na zmianie procesów technologicznych, zastosowaniu nowych ekologicznych rozwiązań oraz wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów ekologicznych, w tym rozwój innowacji w obszarze wód śródlądowych czy morskich".

Budżet całkowity programu to 100 milionów euro, z czego 85 milionów euro stanowią środki z Funduszy Norweskich, a 15 milionów euro to wkład krajowy.

Napisano, że przedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie w czterech obszarach: zielonych technologii (50 mln euro); niebieskich technologii dla sektora gospodarki morskiej i śródlądowej (10 mln euro); technologii ułatwiających codzienne funkcjonowanie osobom z ograniczeniami funkcjonalnymi, w tym osobom starszym (18,7 mln euro); małe granty na rozwój innowacyjności przedsiębiorstw zarządzanych przez kobiety we wszystkich trzech powyższych obszarach tematycznych (15 mln euro). Zaznaczono, że poziom dofinansowania jest uzależniony od rodzaju udzielonej pomocy publicznej.

"Dodatkowo premiowane będą projekty, które zakładają współpracę z partnerami z Norwegii. To szansa na wymianę doświadczeń, dobrych praktyk, dzielenie się wiedzą. Takie partnerstwo przyczyni się do wzmocnienia kontaktów gospodarczych oraz transferu innowacyjnych technologii – podkreśla cytowana w informacji resortu minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Program wdraża Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

autor: Ewa Wesołowska

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki