10 najciekawszych przejęć i inwestycji na rynku internetowym

analityk Bankier.pl
Przez pierwsze półrocze sporo wydarzyło się na polskim rynku spółek technologicznych. Jeśli spojrzeć na liczbę inwestycji i akwizycji to o kryzysie nie może być mowy. Portal MamBiznes.pl przygotował zestawienie 10 najciekawszych transakcji.

Bez wątpienia największym echem w branży rozeszła się informacja o sprzedaży przez TVN portalu Onet.pl. Kwotę 969 mln zł za 75 proc. udziałów wyłożył globalny koncern Ringier Axel Springer (RAS) . Transakcja przy wycenie portalu sięgającej 1,27 mld zł pozwoliła właścicielowi największej stacji komercyjnej poprawić nadszarpnięty stratami budżet. Z kolei kupujący zapłacił premię za pozycję lidera w polskiej sieci.

Na drugim miejscu zestawienia znalazła się sprzedaż udziałów witryny zakupów grupowych - Gruper.pl. Dzięki transakcji pakiet większościowy (54 proc.) znalazł się w rękach wydawnictwa Polskapresse. Na podium uplasowała się także lutowa inwestycja w witrynę Salon24.pl. Właściciele platformy blogowej pozyskali od inwestora kolejne 1,25 mln zł na rozwój. Transakcję przeprowadzono przy wycenie 5,25 mln zł. Tuż za pierwszą trójką zestawienia również miały miejsce interesujące transakcje. Sprzedaż bloga, inwestycja inkubatora technologicznego, Pizzaportal.pl sprzedany za 120 mln zł. Przeczytaj całe zestawienie na MamBiznes.pl.

Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl

Grzegorz Marynowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne