REKLAMA

10 lipca ostatnim dniem na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie

2020-07-08 08:46
publikacja
2020-07-08 08:46
10 lipca ostatnim dniem na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie
10 lipca ostatnim dniem na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie
fot. Robert Neumann / / FORUM

Dobiega końca tegoroczna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). 10 lipca jest ostatnim możliwym dniem na ich złożenie - przypomina w środowym komunikacie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Dodano, że tego dnia przyjmujące dokumenty biura powiatowe ARiMR będą otwarte do godz. 19:00.

"Przypominamy, że wnioski można składać zarówno przez aplikację eWniosekPlus, jak i w wersji papierowej. Można je również złożyć poprzez platformę ePUAP, przesłać pocztą tradycyjną lub pozostawić w udostępnionej wrzutni na dokumenty” - napisano w komunikacie.

Agencja poinformowała też, że do 7 lipca zarejestrowała ponad 1,3 mln wniosków.

Pod koniec czerwca prezes ARiMR Tomasz Nowakowski poinformował PAP, że rolnicy nie mieli problemów ze złożeniem wniosków o dopłaty bezpośrednie. W terminie podstawowym, czyli do 15 czerwca do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło 1 mln 295 tys. wniosków.

Jak wtedy mówił, oznacza to, że do Agencji dostarczono 99,3 proc. ubiegłorocznej liczby wniosków. W kampanii 2019 r. o dopłaty bezpośrednie ubiegało się 1 mln 308 tys. rolników.

Prezes przypominał wtedy, że - licząc od 15 czerwca - można jeszcze dokumenty składać przez 25 dni, tj. do 10 lipca, ale trzeba pamiętać, że za każdy dzień roboczy opóźnienia dopłaty są pomniejszane o 1 proc.

autor: Łukasz Pawłowski

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać kartę bez opłat i 300 zł?

Jak zyskać kartę bez opłat i 300 zł?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki