REKLAMA

1 listopada NASA startuje z telewizją w jakości 4K

2015-09-16 09:22
publikacja
2015-09-16 09:22
1 listopada NASA startuje z telewizją w jakości 4K
1 listopada NASA startuje z telewizją w jakości 4K
/ EastNews

Amerykańska agencja kosmiczna NASA uruchomi 1 listopada telewizję, która będzie pokazywać obrazy z przestrzeni kosmicznej w jakości Ultra HD, czyli w 4K. Materiały będą transmitowane przy współpracy z firmą Harmonic.

"Partnerstwo z Harmonic daje NASA odbiór dla swoich materiałów UHD, których jakość czterokrotnie przewyższa rozdzielczość oferowaną w formacie HD i jest kolejnym etapem cyfrowej telewizji" - podkreślił przedstawiciel biura ds. komunikacji NASA Robert Jacobs.

W czerwcu br. NASA rozpoczęło zamieszczanie materiałów 4K na portalu YouTube. Opublikowano w ten sposób m.in. ujęcia z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Natomiast planowany kanał telewizyjny ma transmitować obrazy w wysokiej jakości pochodzące z ISS i innych misji, w których NASA będzie brała udział. Odbiorcy będą mogli także obejrzeć historyczne wydarzenia, z których nagrania zostały cyfrowo odświeżone i dostosowane do technologii 4K.

Harmonic negocjuje z płatnymi operatorami telewizyjnymi, licząc na udostępnienie kanału NASA na satelity, sieci kablowe i optyczne. Jednak na razie program ma być transmitowany w internecie. Aby go swobodnie oglądać, należy dysponować łączem o prędkości co najmniej 13 Mbps.

Jedną z pierwszych relacji ma być nagranie ze spaceru kosmicznego na ISS, które odbędzie się 6 listopada. (PAP)

lm/ jbr/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki