REKLAMA
ZAGŁOSUJ

1,44 mld zł rocznie na wyprawki dla uczniów

2018-05-08 08:30
publikacja
2018-05-08 08:30

Koszt programu "Dobry Start", czyli 300 zł na dziecko na wyprawkę szkolną, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej szacuje na 1,44 mld zł rocznie, i 16 mld zł w 10 lat - wynika z oceny skutków regulacji projektu uchwały opublikowanego we wtorek.

fot. Krystian Maj / / FORUM

"Projektowane dokumenty mają na celu ustanowienie zapowiedzianego przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego nowego świadczenia dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, które ma stanowić wsparcie finansowe w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Wsparcie to wynosić będzie 300 zł na każde dziecko w wieku szkolnym" - napisano.

Świadczenie przysługiwać będzie na dzieci uczące się do ukończenia przez nie 18 roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do ukończenia 24. roku życia. Na dzieci, które nie są niepełnosprawne i już ukończyły 18. rok życia świadczenie "Dobry Start" będzie przysługiwać, jeśli będą kontynuować naukę w szkole, którą rozpoczęły przed 18. rokiem życia, ale nie dłużej niż do ukończenia przez nie 20. roku życia. (PAP Biznes)

map/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
autor_widmo
w klasach 1-3 podręczniki są darmowe, jedyny koszt to plecak i masa kredek :) od 4tej komplet podręczników za ponad 300zł, podręczniki akademickie? 100zł czasem za sztukę, kocham populizm pis, kiedy po 200zł na leki dla emeryta?
zbyszek_od_dobrej_zmiany
Czy rodzice nie mają rąk i nóg żeby kupić dzieciom co potrzeba z własnych pieniędzy?
niepelnosprawny_org
pracodawcy im zabieraja na nowe roj rojsy, jachty, na tania sile robocza i inne gadzeciki, no to niech oddaja...
niewygodne_pytania odpowiada niepelnosprawny_org
Kolejny geniusz, który jest święcie przekonany, że to pracodawcy (czyli firmy) płacą podatki. Do tych, którzy mają jeszcze trochę oleju w głowie: WSZYSTKIE PODATKI (podkreślam) WSZYSTKIE PŁACĄ WYŁĄCZNIE KONSUMENCI, ponieważ TYLKO ze sprzedaży produktów i usług pochodzą pieniądze, którymi dysponują przedsiębiorcy Kolejny geniusz, który jest święcie przekonany, że to pracodawcy (czyli firmy) płacą podatki. Do tych, którzy mają jeszcze trochę oleju w głowie: WSZYSTKIE PODATKI (podkreślam) WSZYSTKIE PŁACĄ WYŁĄCZNIE KONSUMENCI, ponieważ TYLKO ze sprzedaży produktów i usług pochodzą pieniądze, którymi dysponują przedsiębiorcy opłacając akcyzę, CIT, PIT za pracowników, podatki od nieruchomości, bankowy etc. etc.

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki