1,44 mld zł rocznie na wyprawki dla uczniów

Koszt programu "Dobry Start", czyli 300 zł na dziecko na wyprawkę szkolną, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej szacuje na 1,44 mld zł rocznie, i 16 mld zł w 10 lat - wynika z oceny skutków regulacji projektu uchwały opublikowanego we wtorek.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

"Projektowane dokumenty mają na celu ustanowienie zapowiedzianego przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego nowego świadczenia dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, które ma stanowić wsparcie finansowe w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Wsparcie to wynosić będzie 300 zł na każde dziecko w wieku szkolnym" - napisano.

Świadczenie przysługiwać będzie na dzieci uczące się do ukończenia przez nie 18 roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do ukończenia 24. roku życia. Na dzieci, które nie są niepełnosprawne i już ukończyły 18. rok życia świadczenie "Dobry Start" będzie przysługiwać, jeśli będą kontynuować naukę w szkole, którą rozpoczęły przed 18. rokiem życia, ale nie dłużej niż do ukończenia przez nie 20. roku życia. (PAP Biznes)

map/ osz/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 autor_widmo

w klasach 1-3 podręczniki są darmowe, jedyny koszt to plecak i masa kredek :) od 4tej komplet podręczników za ponad 300zł, podręczniki akademickie? 100zł czasem za sztukę, kocham populizm pis, kiedy po 200zł na leki dla emeryta?

! Odpowiedz
18 18 zbyszek_od_dobrej_zmiany

Czy rodzice nie mają rąk i nóg żeby kupić dzieciom co potrzeba z własnych pieniędzy?

! Odpowiedz
9 16 niepelnosprawny_org

pracodawcy im zabieraja na nowe roj rojsy, jachty, na tania sile robocza i inne gadzeciki, no to niech oddaja...

! Odpowiedz
1 2 niewygodne_pytania odpowiada niepelnosprawny_org

Kolejny geniusz, który jest święcie przekonany, że to pracodawcy (czyli firmy) płacą podatki. Do tych, którzy mają jeszcze trochę oleju w głowie: WSZYSTKIE PODATKI (podkreślam) WSZYSTKIE PŁACĄ WYŁĄCZNIE KONSUMENCI, ponieważ TYLKO ze sprzedaży produktów i usług pochodzą pieniądze, którymi dysponują przedsiębiorcy opłacając akcyzę, CIT, PIT za pracowników, podatki od nieruchomości, bankowy etc. etc.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne