REKLAMA

Zyski z wina w Wealth Solutions

2010-07-09 11:20
publikacja
2010-07-09 11:20

1538 skrzynek, 47 rodzajów win i wzrost wartości portfeli inwestorów już w dwa tygodnie od zakupu – tak można podsumować kampanię en primeur w Wealth Solutions. Klienci firmy kupili leżakujące w beczkach wina z roku 2009 za blisko 8 milionów złotych.


Tegoroczna kampania przedłużyła się, aż do ostatnich dni czerwca. Powodem tak późnego debiutu win z rocznika 2009 było bardzo duże zainteresowanie konsumentów winami z – używając słów Roberta Parkera - "rocznika stulecia". Najważniejszy krytyk przyznał znakomitej większości win noty bliskie górnej granicy swojej skali. Dodatkowo, w ocenie Parkera wiele win to także najlepsze osiągnięcia w historii konkretnych producentów.

- Klienci Wealth Solutions, mieli możliwość zakupu win na rynku pierwotnym w najlepszych cenach. Skupialiśmy się na wyborze trunków najbardziej płynnych, które mają potencjał wzrostu w perspektywie 3 lat. Wina premier crus w tym roku kosztowały od 6 do 12 tys. funtów brytyjskich za skrzynkę. Biorąc pod uwagę okres inwestycji zdecydowaliśmy się oprzeć portfele na winach z najważniejszych chateuax ale jednocześnie takich, które są dostępne cenowo dla konsumentów - mówi Krzysztof Maruszewski, Dyrektor Działu Inwestycji Alternatywnych w Wealth Solutions.

Portfele inwestycyjne tworzone przez zespół Wealth Solutions charakteryzują się dużą dynamiką wzrostu ze względu na silny popyt ze strony amatorów najwyższej jakości win. Największy potencjał mają wina bordoskie z najlepszych apelacji, które jednocześnie nie są jeszcze zbyt wysoko wyceniane. Marki takie jak Pontet Canet, Lynch Bages, Duhart Milon Rothschild są dobrze rozpoznawane i cenione przez koneserów wina, a ich ceny nie są jeszcze tak wygórowane jak niektórych win premier crus.

- Na rynku wina i whisky rządzą proste i skuteczne prawa popytu i podaży. Produkcja najwyższej jakości trunków jest ograniczona, a grono chętnych do ich wypicia rośnie. Nie ma tutaj lewarów, krótkiej sprzedaży, a zakup wina to zakup wina, a nie wirtualny zapis na rachunku maklerskim. Słowem: nie ma narzędzi które ułatwiają spekulację znaną z rynku finansowego i powodującą drastyczne wahania cen (dobrym przykładem jest rynek surowców np. cukru czy wcześniej ropy naftowej). W przypadku wina gra podaży i popytu działa bez zarzutu. Zyski z inwestycji w przypadku naszych klientów którzy inwestowali 6-12 miesięcy temu sięgają wahają się od 30 do 90 procent – mówi Maciej Kossowski, Prezes Zarządu Wealth Solutions.

Wealth Solutions S.A. jest największą instytucją finansową w Polsce oferującą inwestycje w wino i whisky. Łączne aktywa pod administracją spółki to 100 mln złotych./ Wealth Solutions
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki