Znamy laureatów gospodarczych Malin

Czytelnicy "Pulsu Biznesu" po raz drugi przyznali gospodarcze "Maliny". Jedną z tych niezbyt mile widzianych nagród otrzymał premier Donald Tusk.

W konkursie Pracodawców RP i "Pulsu Biznesu" w kategorii "Instytucja" pierwsze miejsce zajął Zakład Ubezpieczeń Społecznych, którym kieruje Zbigniew Derdziuk. Polityków zdeklasował premier Tusk. W kategorii "Przedsiębiorca" Malina dostała się Ireneuszowi Królowi, prezesowi Centrozapu Katowice.

Antynagrody zostały przyznane głosami ponad 17 tys. czytelników "PB" oraz użytkowników portalu pb.pl. Zgłoszono 246 kandydatów do "wyróżnienia". Do ścisłego finału trafiły po trzy kandydatury w trzech kategoriach, z najczęściej powtarzających się. Po odbiór dyplomów i statuetek Malin 2011 stawiło się 67 proc. ich laureatów, co organizatorom pozwoliło na stwierdzenie, że w tej statystyce pobili Hollywood na głowę.

Jak podaje "PB" premier Tusk dostał Gospodarczą Malinę za brak reform, pseudoreformę OFE, podwyżki podatków, obawy przed prawdziwą deregulacją, utrzymywanie nadmiernej biurokracji, stworzenie rządu celebrytów politycznych zamiast gabinetu ekspertów.

Antynagroda przypadła ZUS m.in. za zbyt wysokie składki blokujące działalność gospodarczą, nieefektywność w gospodarowaniu ogromnymi pieniędzmi, biurokrację, nieprzyjazność wobec petentów.

I. Król został wyróżniony za prowadzenie nieprzejrzystej polityki informacyjnej, wprowadzanie w błąd inwestorów, zwodzenie dziennikarzy. (PAP)

mp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ty

A wszystko to, bo Tuska kocham...Nie widzicie że nie ma alternatywy? Mlaskaty to ma być lekarstwo?

! Odpowiedz
0 0 ~donald

Jesteś tak samo ograniczony jak Tusk.Twój choryzont zamknął się na Jarku ,dalej już tylko pustka we łbie.Czy kuźwa oprócz tych dwóch cymbałów Tuska i Jarka nie ma w Polsce nikogo mądrego ?

! Odpowiedz
0 0 ~grzesiek1515

Coś pieknego Tusek jest lepszą psuja od Jarka ,pomału ludziska go doceniają

! Odpowiedz
0 0 ~centurion z Galicji odpowiada ~donald

No to ... kogo proponujeta ? Korwina-mikkego i ... broń w każdym polskim domu ?
Ciekawe jak zachowałby sie Palikot mając wiekszość parlamentarną ? Lewica ?
Lewica stwierdziła, że Warszawa warta jest mszy... Prawica ? Jeden by drugiego w łyżce wody utopiła za to by mieć wiekszy kawałek władzy ... noi widać stale albo postacie okrąglostołowe , albo ich przydupasów ...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~donald odpowiada ~centurion z Galicji

Jak narazie ,to poruszamy się w krainie baśni ,marzeń i pobożnych życzeń ,(pkt.1 )bo ta mafia nikogo nie wpuści na stołek.Myślę jednak ,że na Uniwersytetach w Polsce jest dużo mądrych ,przedsiębiorczych ludków ,ale patrz pkt .1.

! Odpowiedz
0 0 ~SoonGoKu odpowiada ~centurion z Galicji

Tak właśnie Korwina. W szwajcari broń w każdym domu się sprawdza, nie? A jego program gospodarczy? Czy ktoś w tym kraju ma lepszy!!?
Z palikotem gwarantowana powtórka z rozrywki z szujami sld w tle...

! Odpowiedz
0 0 ~SoonGoKu odpowiada ~centurion z Galicji

Po za tym przypominam że to właśnie Korwin reprezentuje jedyną PRAWDZIWĄ liberalną prawice. Reszta to socjaliści...

! Odpowiedz
0 0 ~donald

To nic ,ale chooy jeden z drugim przynajmniej widzi ile jest wart w oczach społeczeństwa.Natomiast żona i córka niejakiego Donalda I-szego Majsterkowicza już tak nosa wysoko nie zadrze , bo kazdy jej wytknie ,że ma męża czy ojca pierwszego głąba trzeciej RP.

! Odpowiedz
0 0 ~myślący

ci ludzie mają gdzieś honor i to co ktos o nich pomyśli


co miesiąc duze, PEWNE pensje


honoru do gara nie wsadzą - myslisz po swojemu i ok - ale jakos nie widze protestow rodziny Tuska pod sejmem ze oni tak nie chcą tato,wujku przestan

! Odpowiedz
0 0 ~donald odpowiada ~myślący

Nie widzisz ,że POcieszam się jak mogę ?Wiem o tym ,że dla Donalda i jemu POdobnych honor ,to hasło w słowniku wyrazów obcych,ale od czegoś zawsze się zaczyna.Jak mówił JP II każde przedsięwzięcie małe ,czy wielkie zaczyna się od pierwszego kroku.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil