REKLAMA

Zamrożone konta FIFA

2015-12-18 13:34
publikacja
2015-12-18 13:34

Ministerstwo Sprawiedliwości Szwajcarii wydało nakaz zamrożenia kont bankowych należących do działaczy FIFA. Chodzi o 50 kont ulokowanych w różnych szwajcarskich bankach.

fot. Arnd Wiegmann / / FORUM

Może to być od 50 do 100 milionów franków w 10 instytucjach - poinformował rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Folco Galli. Zamrożenie kont nastąpiło na prośbę amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości, które prowadzi śledztwo w sprawie korupcji w FIFA. Sprawa dotyczy 41 działaczy.

W aferę ma być zamieszany także szef FIFA Joseph Blatter, który wczoraj został przesłuchany przez Komisje Etyki FIFA. Zawieszony na tym stanowisku Blatter jeszcze raz podkreślił, że jest niewinny. Dochodzenie musi być zamknięte, a zawieszenie Blattera zniesione, wszystkie dowody zostały Komisji przedstawione - ogłosili w komunikacie obrońcy Szwajcara.

Dziś przed Komisją Etyki miał się stawić szef UEFA Michael Platini, ale postanowił zbojkotować to przesłuchanie. Blatter postanowił walczyć, ponieważ chce jako szef FIFA wziąć udział w kongresie tej organizacji 26 lutego 2016. Będzie to możliwe tylko jeśli jego zawieszenie zostanie zniesione.

Komisja Etyki ma ogłosić swoją decyzję w przyszłym tygodniu.

Informacyjna Agncja Radiowa/IAR/Krystyna Nurczyk, Zürich/moc/magos

Źródło:IAR
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki