REKLAMA

Z aplikacji mObywatel korzysta już ponad 4 mln osób

2021-07-12 13:26
publikacja
2021-07-12 13:26
Z aplikacji mObywatel korzysta już ponad 4 mln osób
Z aplikacji mObywatel korzysta już ponad 4 mln osób
fot. Pixabay / / Pexels

Z aplikacji mObywatel korzysta już ponad 4 mln osób wobec ok. 1,3 mln użytkowników rok temu - poinformował w poniedziałkowym komunikacie Wydział Promocji Polityki Cyfrowej KPRM.

Według urzędników z aplikacji obecnie korzysta 4 mln 37 tys. 956 obywateli. "Jeszcze rok temu z naszej aplikacji korzystało nieco ponad 1,3 mln osób. (...) To najlepszy dowód na to, że Polacy doceniają możliwości, jakie daje im nasza aplikacja" - powiedział cytowany w komunikacie minister Adam Andruszkiewicz.

Jak dodał, "naszą aplikację tworzymy z myślą o wszystkich Polakach - starszych i młodszych". Andruszkiewicz wskazał, że "mObywatel przyda się seniorom - znajdą w niej swojej e-recepty, rodzinom - które dzięki aplikacji mają szybki dostęp do Karty Dużej Rodziny, młodzieży - która może korzystać z mLegitymacji". Według Andruszkiewicza "mObywatel to aplikacja dla tych, którzy po prostu cenią wygodę i bezpieczeństwo".

W komunikacie przypomniano, że aplikacja mObywatel to cyfrowy portfel na dokumenty, w którym można znaleźć m.in. odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego, a także mPrawo Jazdy, mPojazd (cyfrowe odzwierciedlenie dowodu rejestracyjnego samochodu), licznik punktów karnych, Kartę Dużej Rodziny oraz Unijny Certyfikat COVID, a także mLegitymację szkolną lub studencką i bilety kolejowe zakupione w systemie Bilkom.

Wydział ds. cyfryzacji poinformował, że z aplikacji mObywatel można korzystać w sytuacjach, w których wymagane jest okazanie dokumentu, np. w pociągach, hotelach, wypożyczalniach sprzętu sportowego, na poczcie podczas odbioru przesyłek, w placówkach usługowo-handlowych podczas zakładania kart lojalnościowych, jak i podczas wyborów.

Prawo do posługiwania się mObywatelem i okazywania za pomocą tej aplikacji dokumentów daje ustawa o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

Program dostępny jest na telefony z systemami iOS i Android. (PAP)

mfr/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyfryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki