REKLAMA

Wynik wyborów przyhamują rozdawnictwo

2019-05-29 07:00
publikacja
2019-05-29 07:00
Wynik wyborów przyhamują rozdawnictwo
Wynik wyborów przyhamują rozdawnictwo
fot. PiS / / Flickr

Zdecydowane zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego może mieć fiskalne implikacje. Apetyty polityków na wielkie obietnice przedwyborcze mogą zmaleć.

- Okres wyborczy jest momentem, w którym politycy są bardziej wrażliwi na kwestie społeczne. A ta skłonność jest pochodną ich niepewności co do wyników wyborów - mówi Marta Petka-Zagajewska, kierownik Zespołu Analiz Makroekonomicznych PKO Banku Polskiego. Skoro więc niepewność, mierzona rozmiarem przewagi Prawa i Sprawiedliwości nad Koalicją Europejską, zmalała, to i skłonność do luzowania fiskalnego może być mniejsza. To zła wiadomość chociażby dla nauczycieli, którzy planują po wakacjach wznowić walkę o wyższe pensje.

- Wyniki wyborów zmniejszają prawdopodobieństwo przetasowań na scenie politycznej, a więc skłonność rządu i większości parlamentarnej, by oferować nowe wydatki nie musi być duża - mówi Marta Petka-Zagajewska.

Źródło:
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (5)

dodaj komentarz
azkanel
Zdecydowane zwycięstwo byłoby gdyby do urn poszło 80% społeczeństwa i PiS zdobyłby 60-70% poparcia ale teraz to jest skromne zwycięstwo
piotrde
Żadnego bankructwa nie będzie ...
marxs
kolejny artykulik który ma podnieść na duchu mieszkańców PISiego skansenu i bantustanu i wmówić im i ogłupić że będzie dobrze otóż dobrze nie będzie a będzie wręcz tragicznie gdy rozpocznie się pewne na 100 % bankructwo(a raczej juz się rozpoczęło) którego nie zatrzyma a raczej przyspieszy zapowiadany przez NBP gigantyczny dodruk kolejny artykulik który ma podnieść na duchu mieszkańców PISiego skansenu i bantustanu i wmówić im i ogłupić że będzie dobrze otóż dobrze nie będzie a będzie wręcz tragicznie gdy rozpocznie się pewne na 100 % bankructwo(a raczej juz się rozpoczęło) którego nie zatrzyma a raczej przyspieszy zapowiadany przez NBP gigantyczny dodruk złotówki z cienkiego powietrza
lelo1949
A ty dalej judzisz opamiętaj się synu
shiver5
Niestety, Pani która jest autorem tych słów zakłada, żepolitycy logiczne myślenie.
Błąd, duży błąd.

Powiązane: Wybory do Parlamentu Europejskiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki