Wykradziono 68 milionów haseł do kont Dropboxa

Właściciele serwisu Dropbox przyznali publicznie, że w 2012 roku z ich bazy wykradziono prawie 70 milionów haseł i loginów. Serwis prosi teraz użytkowników o ponowne definiowanie haseł zabezpieczających ich konta przed ingerencją osób trzecich.

Wykradziono 68 milionów haseł do kont Dropboxa
Wykradziono 68 milionów haseł do kont Dropboxa (google)

Od początku tygodnia serwis Dropbox wyświetla użytkownikom monity z prośbą o zmianę danych logowania, jeśli nie zrobili tego od 2012 r. Według danych serwisu Motherboard, w wyniku włamania mogło dojść do kradzieży 68 milionów haseł użytkowników popularnej chmury.

Dropbox zapewnia, że nie wiąże się to z bezpośrednim ryzykiem włamania na konta użytkowników i kradzieży przetrzymywanych tam danych. Hasła znajdujące się na liście zostały zresetowane. Problem może jednak wystąpić wtedy, kiedy taką samą kombinację adresu e-mail i hasła zastosowano w innych serwisach – cyberprzestępcy mogą w ten sposób uzyskać dostęp do naszego konta e-mail czy nawet konta bankowego.

Tylko w tym roku, poza Dropboxem, z problemami w zakresie cyberbezpieczeństwa miał m.in. Twitter (32 miliony haseł zostały wystawione na sprzedaż) i LinkedIn (117 milionów kont). O Dropboxie zrobiło się także głośno w 2014 roku, kiedy media obiegła informacja o wycieku 7 milionów haseł. Pisaliśmy o tym w artykule: „Wyciekły dane 7 milionów kont Dropbox”. Okazało się jednak wtedy, że była to gra pozorów ze strony przestępców – Dropbox poinformował, że hasła dostępne w internecie nie były w żaden sposób powiązane z usługami firmy.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~niepelnosprawny_org

działąnia skoordynowane, współpraca na wielu płaszczyznach, czy twórcy chmur nie przewidywali wiekszego ryzyka?

! Odpowiedz
0 16 ~Zigi

W 2012 wykradli i dopiero teraz prosza o amiane haseł i loginów? Zaj...ta szybkośc działania

! Odpowiedz
2 3 ~K123

A co to jest dropboxa?

! Odpowiedz
0 0 ~dtr

To taki dysk zasilany parą wodną.

! Odpowiedz
2 13 ~dwdew

hahahaha bravoo. Wysylajcie dane do dropboxow, cloudow i innych zewn pamieci. Oni wam beda strzec danych tak jak widac wyzej, a wy O naiwni bedziecie miec dane zawsze pod reka.. Hahahahahaha

! Odpowiedz
0 0 ~niepelnosprawny_org

tylko filmy, mniej ważne zdjęcia itp. coś co można dać publicznie do zobaczenia, .....ale nigdy dokumentów, danych poufnych, osobistych ;---- :O, ważnych zdjęć, filmików itp.

! Odpowiedz
1 3 ~MM

dfd, hackerom nie zależy na Twoich terabajtach danych ściągniętym z torrenta itd. ale informacji i kasie a tej nie upchniesz na swoich dyskach

! Odpowiedz
0 9 ~MIKE

Ważne dane na kilku nośnikach HDD, Pendrive, DVD. Bardzo ważne dane na papierze w archiwum. Hasła na papierze w archiwum, w żadnej chmurze, na żadnym dysku czy nośniku , żadne managery, tylko fizycznie.

! Odpowiedz
0 18 ~BP

W 2012 wyciekły hasła a oni dopiero teraz informują użytkowników o potrzebie zmiany hasła (sic!)?

! Odpowiedz
0 13 ~bandit

ludzie jak debile zakładają konta w różnych tego typu "patentach". Podają dane, hasła, gromadzą poufne dane, itd. A portale tego typu to szulernia i handel ich danymi, ich poufnymi dokumentami, ich hasłami itd, itp.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne