REKLAMA

Wpadka producenta gier. Prezes rezygnuje

2020-08-31 11:12, akt.2020-08-31 18:48
publikacja
2020-08-31 11:12
aktualizacja
2020-08-31 18:48
One more level

Notowany na NewConnect producent gier One More Level poinformował o rezygnacji prezes zarządu. Wcześniej omyłkowo ujawniono datę premiery wyczekiwanego "Ghostrunnera". Spóła przekonuje, że obu wydarzeń nie należy łączyć.

"Ghostrunner" to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich gier na Steamie W maju 2020 roku udostępniona na Steam została darmowa wersja demo tej produkcji, a o samej grze nieco więcej pisaliśmy w tekście „Nie tylko CD Projekt. Powstanie więcej polskich cyberpunków”. Za grę odpowiada One More Level, wśród wydawców jest All in Games, czyli inna spółka znana z GPW. Teraz gracze poznali datę premiery tytułu, choć chyba nie taki był zamysł twórców.

Skąd zamieszanie? Data premiery pojawiła się w trailerze, który został opublikowany na platformie Steam. Na końcu filmu widzom ukazywała się zapowiedź, że gra zostanie wydana 27 października. Problem polega jednak na tym, że spółka nigdzie indziej nie komunikowała daty premiery, a sam film szybko został usunięty. Oficjalnie wciąż data premiery pozostaje niesprecyzowana, mowa tylko o 2020 roku, nie zaś o 27 października 2020 roku.

W opinii wielu obserwatorów datę premiery ujawniono przypadkowo. Początkowo na Steam miał trafić inny trailer, w efekcie pokazano także datę premiery, która na tym etapie miała pozostać tajemnicą

Oświadczenie All in Games

Jako All in! Games jesteśmy świadomi komentarzy i dyskusji na forach internetowych dotyczących wycieku daty premiery gry Ghostrunner. W związku z faktem, iż finalna data premiery tego tytułu jest wciąż w trakcie ustalania, nie jesteśmy w stanie nic potwierdzić.

Informujemy, że doszło do technicznej pomyłki, w wyniku której na platformie Steam pojawiła robocza wersja trailera i została ona niezwłocznie zamieniona. Nie należy traktować daty, która się tam pojawiła jako wiążącą, czy też prawdopodobną, gdyż jak wspominamy powyżej, decyzja odnośnie oficjalnej daty premiery jest w trakcie ustalania.

Sprawa jest tym ciekawsza, że chwilę po zamieszaniu z datą premiery ze stanowiska zrezygnowała prezes producenta gry. - Zarząd One More Level S.A. z siedzibą w Krakowie informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 31 sierpnia 2020 roku, do Spółki wpłynęło oświadczenie dotychczasowej Prezes Zarządu Emitenta Pani Iwony Cygan-Opyt o rezygnacji z pełnienia przez nią funkcji Prezesa Zarządu Emitenta z dniem 31 sierpnia 2020 r - poinformowano w porannym raporcie bieżącym.

Sama spółka przekonuje jednak, że obu wydarzeń nie należy łączyć. - Decyzja o rezygnacji z funkcji prezesa zarządu przez Panią Iwonę Cygan-Opyt jest związana z jej nowymi planami zawodowymi, które pozostają jej indywidualną sprawą - poinformował "Puls Biznesu" Artur Górski, z relacji inwestorskich One More Level.

kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

Inwestorzy na zamieszanie zareagowali negatywnie. W poniedziałek nad ranem akcje One More Level tanieją o blisko 6 proc. 3 proc. tracą także akcje All in Games, czyli współwydawcy "Ghostrunnera". Przecena może mieć związek z faktem, iż wcześniej oczekiwano, że gra pojawi się jeszcze w III kwartale 2020 roku. Z drugiej strony dzięki wpadce z datą premiery gra zyskała dodatkowy rozgłos.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki