Węgry: rozpoczęły się konsultacje narodowe w sprawie planu Sorosa

Władze Węgier rozpoczęły konsultacje narodowe na temat "planu Sorosa", który - jak przekonują przedstawiciele rządu - przewiduje sprowadzanie do Europy imigrantów i jest realizowany w Brukseli.

George Soros
George Soros (fot. Luke MacGregor / )

Na ulicach Budapesztu pojawiły się plakaty poświęcone poszczególnym punktom planu, zaś równocześnie do mieszkań Węgrów zaczęto wysyłać o czym powiadomił szef kancelarii premiera Viktora Orbana, Janos Lazar - kwestionariusze z prośbą o ich wypełnienie i odesłanie.

Rzecznik rządu Zoltan Kovacs zapowiedział w piątek, że do końca miesiąca kwestionariusze zostaną dostarczone do wszystkich miejscowości.

Orban podkreślił w piątek w radiu Kossuth, że poprzez te konsultacje Węgrzy mogą zakomunikować Brukseli, iż występują w obronie interesów narodowych.

Jego zdaniem w Brukseli postępuje się dokładnie tak, jak chce Soros. To zaplanowana sprawa - uznał. Węgry zaś nie są krajem idiotów i nie można udawać, że rzeczy dzieją się przez przypadek. Ujawniliśmy, że istnieje plan Sorosa, do którego przyznał się zresztą sam autor i umieściliśmy ten fakt w centrum życia politycznego - powiedział Orban.

W kwestionariuszu zawarto siedem punktów, na których - według władz węgierskich - zasadza się plan Sorosa. Finansiście zarzucono, że chce nakłonić Brukselę do sprowadzania co roku z Afryki i Bliskiego Wschodu co najmniej miliona imigrantów do UE, a także doprowadzić do zburzenia ogrodzeń granicznych i otworzenia granic przed imigrantami.

Częścią planu Sorosa jest to, by Bruksela na zasadzie obowiązku rozdzieliła zgromadzonych w państwach Europy Zachodniej imigrantów, ze szczególnym uwzględnieniem krajów wschodnioeuropejskich - głosi jeden z punktów kwestionariusza.

Zgodnie z planem Sorosa Bruksela miałaby też zobowiązać wszystkie państwa członkowskie do wypłacenia każdemu imigrantowi pomocy w wysokości 9 mln forintów (29 tys. euro).

Soros chce też - według władz Węgier - sprawić, by migranci byli łagodniej karani za popełnione przestępstwa. W kwestionariuszu napisano, że Soros wspiera organizacje pomagające imigrantom, takie jak Amnesty International, która domagała się zwolnienia Syryjczyka Ahmeda H. Obrzucał on kamieniami policjantów chroniących węgierską granicę i został za to skazany przez węgierski sąd na 10 lat więzienia za terroryzm.

Celem planu Sorosa jest to, by języki i kultura krajów europejskich zeszły na plan dalszy w celu szybszej integracji nielegalnych imigrantów - czytamy w punkcie szóstym. W ostatnim punkcie kwestionariusza napisano zaś, że częścią planu Sorosa jest przypuszczenie politycznego ataku na kraje przeciwne imigracji i wymierzenie im surowych kar.

Pod każdy punktem postawiono pytanie, czy odbiorca kwestionariusza go popiera.

Soros jest od wielu miesięcy ostro krytykowany przez władze węgierskie, które zarzucają mu zachęcanie do nielegalnej imigracji do Europy i wywieranie - poprzez finansowane przez siebie NGO - presji w celu wymuszenia przyjęcia imigrantów.

Latem rząd przeprowadził kampanię plakatową przeciwko Sorosowi, który jest obywatelem USA żydowskiego pochodzenia; urodził się w Budapeszcie w 1930 roku. Plakaty pokazywały roześmianego Sorosa i były opatrzone napisem: "Nie pozwólmy, żeby Soros śmiał się ostatni". Kampania wywołała protesty środowisk żydowskich.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ az/ ap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 24 lelo1949

Brukseli chodzi o osłabienie krajów srodkowo -europejskich,a nasi totalni chcą im w tym pomóc

! Odpowiedz
0 14 -bertro-

Hahah dlatego Niemcom tak dobrze się współpracuje z ruskimi.

! Odpowiedz
0 7 manmark

dobrze prawisz kolego

! Odpowiedz
7 80 antypropaganda

U nas sorosowe organizacje zajmują się głównie finansowaniem lewaków, homo propagandy i propagowaniem multi kulti. Jaka jest przydatność tego typu działań dla naszego kraju?

! Odpowiedz
7 66 ajwaj

1.06.2017 na odprawie commisarios UE w Brukseli Soros ostrzegl o koncu UE i zazadal ratowania i przyspieszenia planu NWO dla Unii (likwidacji panstw narodowych i religii+chaos) : Jego fundacje oskarzone sa o inwazje soc.-migrantów:

https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2017/06/02/george-soros-besucht-eu-kommissare- warnt-vor-dem-ende-der-eu/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
22 33 silvio_gesell

Ani Orban, ani Soros nie powiedzą na głos jednego. W tym samym momencie gdy populacja EU zacznie spadać, ona rozsypie się jak domek z kart, tak jak to stało się już wielokrotnie w historii -
przypadku Rzymu, w przypadku ZSRR, jak stało się z Ukrainą, i jak się dzieje teraz z Hiszpanią. Depopulację może przetrwać tylko naród, który jako bezwarunkowa wspólnota, potrafi dzielić się stratami. Społeczeństwo wieloetniczne zawsze popadnie w wojnę, tak jak depopulująca się Jugosławia. Wojna, to jedyny sposób by powstrzymać depopulację, a celem wojny jest zawsze gwałt.

Wpuszczanie imigrantów to odsuwanie w czasie wojny przez państwa wieloetniczne. Sprzeciwianie się wpuszczaniu imigrantów to brak zgody na skazanie się na taką przyszłość przez państwa narodowe.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 29 tindala

Poetycko, ale bez sensu " wojna jako sposób na depopulację" a ja myslałem że spoobem na depopulację jest kopulacja.
Ciekawe czemu izraelczycy nie chcą wpuścić do siebie tzw. "wypędzonych palestyńczyków" i ich potomstwa. Zgodnie z tą linią rozumowania od razu staliby się mocarstwem. Nie mówiąc juz o Afryce gdzie populacja wylewa się drzwiami i oknami.( głównie do Europy)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
21 6 silvio_gesell odpowiada tindala

Wojna jest sposobem na zatrzymanie depopulacji, poprzez masowe gwałty. II wojna światowa skończyła się gwałtem Berlina, w ciągu 3 dni od jego zdobycia zostało poczętych 800tyś dzieci, w większości czerwonoarmistów. W każdej wojnie chodzi tylko i wyłącznie o kopulację. W każdej, co do jednej...

! Odpowiedz
5 19 resisdus odpowiada silvio_gesell

Moglbys prosze podac zrodlo tej informacji o poczeciu 800 tys dzieci w Berlinie w ciagu 3 dni od zakonczenia wojny?

! Odpowiedz
0 0 silvio_gesell odpowiada resisdus

To znany fakt, 2 miliony ciąż w w wyniku gwałtów w całych Niemczech, żołnierze mieli oficjalne pozwolenie na dokonywanie gwałtów przez 3 dni od zdobycia Berlina. Wojska alianckie też tego dokonywały, ale nie mówi się o tym głośno. http://www.bbc.com/news/magazine-32529679

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil