Warszawa: Dwie firmy złożyły projekty koncepcji budowy metra na Mory

Dwa biura projektowe złożyły prace w konkursie na koncepcję budowy ostatniego, zachodniego odcinka II linii metra wraz ze stacją postojową Mory - poinformował w czwartek stołeczny ratusz. Podziemna kolej - według planów miasta - dojedzie na Mory do 2023 r.

(fot. Agencja Wschod / FORUM)

Metro Warszawskie ogłosiło w zeszłym roku konkurs na Wykonanie Koncepcji Architektoniczno-Budowlanej trzeciego etapu realizacji odcinka zachodniego II linii metra wraz ze Stacją Techniczno - Postojową (STP) Mory w Warszawie. Chodzi o rozbudowę stacji metra o trzy stacje w kierunku zachodnim - z przyszłej stacji "Powstańców Śląskich" - wraz ze stacją techniczno-postojową.

Prace konkursowe złożyły dwa biura projektowe. Do czasu wyboru zwycięskich prac nazwy biur będą utajnione, tj. opatrzone jedynie nadanymi przez uczestników konkursu 6-cyfrowymi liczbami rozpoznawczymi. Identyfikacja prac nastąpi już po wyborze zwycięskich i wyróżnionych prac, na podstawie karty identyfikacyjnej.

W przyszłym tygodniu ma się zebrać sąd konkursowy, który zatwierdzi harmonogram dalszych prac, rozpocznie się także oceny złożonych projektów. Przewodniczącą Sądu Konkursowego jest dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy Marlena Happach.

W ocenie prac konkursowych przyjętych zostało siedem kryteriów: cena (30 proc.); walory konstrukcyjno-technologiczne (5 proc.), walory eksploatacyjne (15 proc.), minimalizacja oddziaływania obiektów metra na środowisko w czasie eksploatacji (10 proc.); rozwiązania architektoniczne (20 proc.); powiązania stacji metra z innymi środkami komunikacji publicznej (10 proc.); program i rozwiązania technologiczne STP (10 proc.).

W ramach tego etapu rozbudowy podziemnej kolejki mają powstać trzy stacje. Stacja C03 "Lazurowa" ma być zlokalizowana po południowej stronie ul. Górczewskiej, w rejonie ul. Lazurowej; stacja C02 Chrzanów - w rejonie skrzyżowania ul. Szeligowskiej z planowanym przedłużeniem ul. Człuchowskiej; stacja C01 Połczyńska - w rejonie ul. Sochaczewskiej i Połczyńskiej.

Ponadto za ul. Połczyńską, w sąsiedztwie Instytutu Energetyki, powstanie Stacja Techniczno-Postojowa "Mory", z halami postojowymi i serwisowymi, magazynami i zapleczem technicznym II linii metra.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. zł, a także zaproszony zostanie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki w postępowaniu o udzielenie zamówienia na opracowanie projektów budowlanych oraz postępowaniu Zarządu Transportu Miejskiego o udzielenie zamówienia na opracowanie Koncepcji Architektoniczno-Budowlanej Węzłów Przesiadkowych.

Plany zakładają, że metro dojedzie na Mory do 2023 r. (PAP)

kos/ par/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 4 ~DKJ

Dwie firmy i 6 cyfrowy numer tak prosta sprawe w POlszy da sie az tak skomplikowac

! Odpowiedz
12 4 ~plebs

Ile HGW dostanie do lapy? Moze jakas ziemie na trasie metra zeby drogo sprzedac? Obstawiamy

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil