REKLAMA

WIG20 nie „dowiózł” wzrostów. Nowe minima Allegro i CD Projektu

2021-05-06 17:15
publikacja
2021-05-06 17:15
WIG20 nie „dowiózł” wzrostów. Nowe minima Allegro i CD Projektu
WIG20 nie „dowiózł” wzrostów. Nowe minima Allegro i CD Projektu
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Przez większość czwartkowej sesji WIG20 utrzymywał się ponad kreską, lecz ostateczne zakończył dzień tuż pod nią. Kolejnej przeceny doznały walory Allegro i CD Projektu, pogłębiające niedawne spadki.

Do ostatniej godziny czwartkowej sesji wydawało się, że WIG20 podtrzyma dobrą passę i zbliży się do poziomu 2 100 punktów wyznaczanych przez tegoroczne maksimum z początku stycznia. Jednakże negatywny początek dnia na Wall Street przyczynił się do tego, że flagowy indeks warszawskiej giełdy znalazł się tuż pod kreską. WIG20 stracił w 0,03%, finiszując z wynikiem 2 046,67 pkt.

Jednymi z najsłabszych komponentów WIG20 ponownie  okazały się „spadające gwiazdy”. Akcje Allegro przeceniono o 2,6%, do najniższego poziomu w nieco ponad półrocznej giełdowej historii spółki. Od jesiennego szczytu notowania Allegro spadły już prawie o połowę. Przeszło dwuletnie dno wyznaczyły akcje CD Projektu – dziś przecenione o 3,1%. Od grudniowego rekordu akcje producenta „Wiedźmina” straciły aż 66%.

Zdecydowane spadki stały się także udziałem Mercatora (-2,7%), Dino Polska (-3,6%) oraz CCC (-2,6%) i Tauronu (-2,5%). Mocno zniżkujących walorów nie zabrakło także w mWIG-u 40. Notowania Biomedu Lublin poszły w dół o ponad 7%, Develii o 6,5%, a Playwaya o 5,9%. Za to o 2,2% podrożały papiery Kruka, który pod koniec środowej sesji pokazał wstępne wyniki za I kw. i zaproponował podniesienie dywidendy.

Na uwagę zasługują obroty, które na rynku głównym GPW podsumowano na 1,45 miliarda złotych. Mocno niejednoznaczny był obraz tzw. szerokiego rynku. WIG stracił wprawdzie tylko 0,06%, ale ponad połowa tworzących go spółek zanotowała spadek. Równocześnie niemal co dziesiąty walor z WIG-u odnotował przynajmniej roczne maksimum. Nie brakowało też spółek, których notowania zwyżkowały w dwucyfrowym tempie. Przykładowo, kurs ASBIS-u wzrósł o ponad 17% po publikacji dobrych wyników za I kwartał.

KK

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
iluminata
Jak zaczną lewaki umierać po szczepionkach to dopiero 2000 punktów przejdzie do historii.

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki