REKLAMA

W weekend przerwy w czterech bankach

2016-08-19 14:28
publikacja
2016-08-19 14:28

Klienci kilku banków działających w Polsce muszą w weekend liczyć się z utrudnieniami w dostępie do kont osobistych. Prace serwisowe zapowiedział Alior Bank, Getin Bank, Deutsche Bank i Inteligo.

fot. lucadp / / YAY Foto

W przypadku Alior Banku prace będą dotyczyły tylko usług Alior Faktor i systemu maklerskiego. Pierwsza funkcja będzie niedostępna od godz. 16:30 do 21:00 w piątek (19 sierpnia), a w sobotę (20 sierpnia) od 9:00 do 15:00 wyłączony będzie system maklerski.

W nocy z piątku na sobotę od godz. 0:00 do 8:00 nie działać będzie także bankowość internetowa i mobilna Getin Banku. Bank zapowiada także, że choć płatności kartą będą działały, to wyłączona zostanie funkcja płatności zbliżeniowych. Płacić plastikami będzie w tych godzinach można tylko poprzez wykorzystanie chipa.

Na sobotę i niedzielę swoje prace techniczne zaplanował także Deutsche Bank. W związku z nimi mogą wystąpić tymczasowe przerwy w dostępności do stron deutschebank.pl i dbmakler.pl. Klienci banku muszą liczyć się z utrudnieniami od godz.12:00 do 21:00 w sobotę 20 sierpnia i od godz. 5:00 do 11:00 w niedzielę 21 sierpnia. Problem będzie dotyczył jednak tylko witryn informacyjnych banku, systemy bankowe będą działać sprawnie przez cały czas – dostać się do nich będzie można przez bezpośrednie adresy serwisu maklerskiego i bankowości internetowej.

W te same dni utrudnienia będą dotyczyć także klientów Inteligo. Prace modernizacyjne będą dotyczyły systemu płatności w sklepach internetowych - „Płacę z Inteligo”.

Choć pierwotnie utrudnienia z powodu prac modernizacyjnych miały dotknąć również PKO BP, to jednak w związku ze zmianami w harmonogramie wszystkie serwisy i aplikacje banku będą działały bez ograniczeń.

MG

Źródło:
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~marta
przecież kiedyś ta przerwa musi być. lepiej że banki ostrzegają kiedy ona będzie. zresztą w getinie w ogóle nie ma problemu z obsługą klienta, wszystko na bieżąco informowane a do tego świetny kontakt mailowy w razie w.
~Maciej
Prokurator się wami zajmie banksterzy!!!
~Oro
Przerwa w dostępie do własnej kasy to wyższa kultura bankowości?
~Dres
internetowy Alior Bank był wyzionął ducha całkiem - nic nie działa!
Banda informatyków z powołania ciotki, wujka, kuzyna wzięła się za roboty, o których nie ma pojęcia.
~Magda
Potwierdzam, Alior nie działa
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Bogdan
latem w skarpetach za gorąco mi
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Zigi
Jak nie Kasia której mąż dobrze robi to teraz Zocha. No chyba że kasia nicka zmieniła. Kasiu to ty???

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki