REKLAMA

W Moskwie wykryto najwięcej nowych zakażeń Covid-19 od początku pandemii

2021-06-18 12:24
publikacja
2021-06-18 12:24
W Moskwie wykryto najwięcej nowych zakażeń Covid-19 od początku pandemii
W Moskwie wykryto najwięcej nowych zakażeń Covid-19 od początku pandemii
fot. Mikhail Metzel / / TASS

Aż 9056 nowych przypadków Covid-19 wykryto w ciągu minionej doby w Moskwie - poinformował w piątek sztab rządowy. Tak wysokiego dobowego przyrostu zakażeń w stolicy Rosji nie było jeszcze od wybuchu pandemii koronawirusa wiosną 2020 roku.

W całej Rosji wykryto od czwartku 17 262 nowe infekcje, co jest największym dobowym wzrostem zachorowań od lutego br.

W Moskwie dotąd najwyższy dobowy wzrost zakażeń odnotowano 24 grudnia 2020 roku, gdy wykryto 8203 nowe infekcje w ciągu doby.

Mer Moskwy Siergiej Sobianin w czwartek wieczorem ostrzegł, że wzrost zachorowań przekroczy w stolicy 9 tysięcy w ciągu doby. W piątek mer przedłużył ograniczenia wprowadzone w zeszłym tygodniu w stolicy i zapowiedział nowe.

Do 29 czerwca nie będą działać place zabaw i pomieszczenia zabaw dla dzieci. Zamknięte pozostają bary szybkiej obsługi w centrach handlowych. Restauracje, bary, dyskoteki i kluby nie pracują w godzinach nocnych.

Na imprezach widowiskowych obecnych może być maksymalnie 1000 widzów. Z tego powodu przestaje działać "strefa kibica" na moskiewskich Łużnikach, otwarta podczas piłkarskich mistrzostw Europy.

Sobianin poinformował też, że właściciele moskiewskich restauracji zaproponowali, by działały lokale "bez Covid-19", w których zarówno personel, jak i goście są zaszczepieni. Mer poinformował w piątek, że eksperymentalnie takie lokale zaczną działać w weekend i będzie ich około 15-20. Restauracje te będą mogły działać w nocy. Goście będą wpuszczani na podstawie kodu elektronicznego QR.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
zenonn
Aż 9056 ??? na 12 000 000 ludzi? Zajebistazaraza
Nieistotny wynik niedokładnych testów.
Wstydziliby się to nagłaśniać na cały świat


drabio
To co jest? sputnik nie zadziałał?
zenonn
przyczyna wolnego tempa szczepień - brak chętnych. Widać to na przykładzie Moskwy, w której szczepionek nie brakuje. Do stolicy przyjeżdżali chętni z sąsiadujących regionów
zenonn odpowiada zenonn
Wszyscy mieszkańcy Moskwy, którzy między 14 czerwca a 11 lipca przyjmą pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19, automatycznie wezmą udział w loterii, w której do wygrania będzie pięć samochodów - ogłosił w niedzielę mer Siergiej Sobianin.
jaguar_61
ha,ha,ha...ten ich Sputnik V nie działa???
zenonn
mało zaszczepionych


Źródło: Our World in Data · Ostatnia aktualizacja: 3 dni temu
Rosja
Podane dawki 33,9 mln
Zaszczepieni pełną dawką 14,7 mln
% populacji po pełnym szczepieniu 10,2%
samsza
Przecież mogą istnieć lokale "bez Covid-19", w których zarówno personel, jak i goście są 1) zaszczepieni LUB 2) nie zaszczepieni.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki