Urzędnicy kontrolowani w internecie

Urzędy idą śladem sektora prywatnego i kontrolują aktywność urzędników w sieci - informuje "Rzeczpospolita".

Tak wynika z badania fundacji Panoptykon. Ze 106 instytucji centralnych, urzędów miast oraz oddziałów ZUS i NFZ, które odpowiedziały na ankiety, ok. 40 proc. instaluje oprogramowanie do monitorowania pracowników.

Dzięki temu wiedzą, jakie strony internetowe i jak często odwiedzają pracownicy.

W łódzkim i podlaskim oddziale NFZ, chełmskim urzędzie miasta i częstochowskim magistracie programy mogą być wykorzystywane do tworzenia raportów o korzystaniu ze sprzętu komputerowego przez pracowników, zwłaszcza gdy zachodzi podejrzenie zaniedbania obowiązków służbowych - mówi Jędrzej Niklas z fundacji Panoptykon.

Resort infrastruktury prowadzi jakościową i ilościową analizę wykorzystania sprzętu. W Agencji Rynku Rolnego wszystkie działania w sieci mogą być monitorowane, rejestrowane oraz okresowo oceniane. Pracownikom nie wolno używać prywatnego maila i komunikatorów innych niż zatwierdzone przez ARR.

Więcej na http://www.rp.pl (PAP)

rda/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 ~informatyk

Tak się dzieje,bo nasze władze są na bakier z informatyką i zwyczajnie nie umieją,nie mają pojęcia.Są niedouczeni na obecny postęp.

! Odpowiedz
3 2 ~pedagog

Nie mamy tego we krwi. To są nawyki po komunie,że niby można kraść. I Polacy kradną.

! Odpowiedz
2 1 ~Operatywny

U nas to mamy taki program SKYPE, i hulaj dusza piekła nie ma, he he he he.
Cały Świat dla nas, he he he he.

! Odpowiedz
2 5 ~petent

To powinno działać we WSZYSTKICH urzędach, bez wyjątku.

! Odpowiedz
1 3 ~prawnik

Jeżeli gdzieś tego nie instalują i nie sprawdzają, to jest to ewidentne zaniedbanie i WINA szefa: wójta,burmistrza,wojewody,marszałka,prezesa,komendanta,kierownika,dyrektora itp itd. To są koszty, to są straty i ma swój wymiar finansowy. Złodziejstwo to się nazywa. Nie inaczej.

! Odpowiedz
1 3 ~rolnik

A jak trzeba załatać dziurę w asfalcie, to kasy na to nie ma.Takie rządy, a ci wójtowie,sekretarze i burmistrze, to chcą być dobrzy, ale za nasze, gminne pieniadze, bo nie dopilnowali. Niech będą dobrzy, ale za swoje pieniądze skoro nie umieją dopilnować i wprowadzić.
Druga sprawa,też ważna, to marnowanie opłaconego przecież już czasu przez danego urzędnika.Kiedy to się zdecydowanie ukróci?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~ja

no i bardzo dobrze ,bo w wiekszoci urzedow to kawusia i kawiarenka internetowa od rana do wieczora za pieniadze podatnika.a jak przychodzisz cos zalatwic to wileka lacha ,go pani urzednik od czatu sie musiala oderwac albo serwisu randkowego.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.