Urzędnicy kontrolowani w internecie

Urzędy idą śladem sektora prywatnego i kontrolują aktywność urzędników w sieci - informuje "Rzeczpospolita".

Tak wynika z badania fundacji Panoptykon. Ze 106 instytucji centralnych, urzędów miast oraz oddziałów ZUS i NFZ, które odpowiedziały na ankiety, ok. 40 proc. instaluje oprogramowanie do monitorowania pracowników.

Dzięki temu wiedzą, jakie strony internetowe i jak często odwiedzają pracownicy.

W łódzkim i podlaskim oddziale NFZ, chełmskim urzędzie miasta i częstochowskim magistracie programy mogą być wykorzystywane do tworzenia raportów o korzystaniu ze sprzętu komputerowego przez pracowników, zwłaszcza gdy zachodzi podejrzenie zaniedbania obowiązków służbowych - mówi Jędrzej Niklas z fundacji Panoptykon.

Resort infrastruktury prowadzi jakościową i ilościową analizę wykorzystania sprzętu. W Agencji Rynku Rolnego wszystkie działania w sieci mogą być monitorowane, rejestrowane oraz okresowo oceniane. Pracownikom nie wolno używać prywatnego maila i komunikatorów innych niż zatwierdzone przez ARR.

Więcej na http://www.rp.pl (PAP)

rda/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 ~informatyk

Tak się dzieje,bo nasze władze są na bakier z informatyką i zwyczajnie nie umieją,nie mają pojęcia.Są niedouczeni na obecny postęp.

! Odpowiedz
3 2 ~pedagog

Nie mamy tego we krwi. To są nawyki po komunie,że niby można kraść. I Polacy kradną.

! Odpowiedz
2 1 ~Operatywny

U nas to mamy taki program SKYPE, i hulaj dusza piekła nie ma, he he he he.
Cały Świat dla nas, he he he he.

! Odpowiedz
2 5 ~petent

To powinno działać we WSZYSTKICH urzędach, bez wyjątku.

! Odpowiedz
1 3 ~prawnik

Jeżeli gdzieś tego nie instalują i nie sprawdzają, to jest to ewidentne zaniedbanie i WINA szefa: wójta,burmistrza,wojewody,marszałka,prezesa,komendanta,kierownika,dyrektora itp itd. To są koszty, to są straty i ma swój wymiar finansowy. Złodziejstwo to się nazywa. Nie inaczej.

! Odpowiedz
1 3 ~rolnik

A jak trzeba załatać dziurę w asfalcie, to kasy na to nie ma.Takie rządy, a ci wójtowie,sekretarze i burmistrze, to chcą być dobrzy, ale za nasze, gminne pieniadze, bo nie dopilnowali. Niech będą dobrzy, ale za swoje pieniądze skoro nie umieją dopilnować i wprowadzić.
Druga sprawa,też ważna, to marnowanie opłaconego przecież już czasu przez danego urzędnika.Kiedy to się zdecydowanie ukróci?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~ja

no i bardzo dobrze ,bo w wiekszoci urzedow to kawusia i kawiarenka internetowa od rana do wieczora za pieniadze podatnika.a jak przychodzisz cos zalatwic to wileka lacha ,go pani urzednik od czatu sie musiala oderwac albo serwisu randkowego.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

 • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.