REKLAMA

Ursus ma umowę na sprzedaż ciągników do Tanzanii za 55 mln USD

2015-10-22 11:09
publikacja
2015-10-22 11:09

Ursus podpisał z National Service Corporation Sole z Tanzanii umowę na sprzedaż 2,4 tys. ciągników za 55 mln USD - podała spółka w komunikacie.

Ursus ma dostarczyć 2,4 tys. ciągników w przedziale mocy 50-86 KM, wraz z oprzyrządowaniem i częściami zamiennymi, a także zapewnić dostawę wyposażenia do hali montażowej i ośmiu centrów serwisowych ciągników.

Dostawy w ramach umowy będą odbywać się partiami w pierwszym, drugim i trzecim kwartale 2016 r.

Pierwsza płatność w wysokości 40 proc. wartości umowy (22 mln USD) ma trafić do polskiej spółki przed rozpoczęciem dostaw. 58 proc. kwoty umowy Ursus otrzyma po przedstawieniu dokumentów dotyczących kolejnych wysyłek, a pozostałe 2 proc. po podpisaniu protokołu odbioru towarów.

Pod koniec września Polska zgodziła się udzielić rządowi Tanzanii kredytu o wartości do 110 mln USD w ramach tzw. pomocy wiązanej, na rozwój tanzańskiego rolnictwa.

"Ewentualne kupno wyrobów Ursus mogłoby zostać sfinansowane ze środków pozyskanych z kredytu" - czytamy w komunikacie Ursusa.

To trzeci afrykański kontrakt Ursusa. W ramach pierwszego spółka dostarczyła do etiopskiego Metals and Engineering Corporation ciągniki o wartości 90 mln USD. Druga umowa dotyczy sprzedaży ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej za 30,7 mln USD dla Ethiopian Sugar Corporation. (PAP)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~as
Kto jeszcze nie ma Ursusa ten gapa.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki