Trump „wydał” na każdy głos niecałe 5 dolarów

redaktor Bankier.pl

Donald Trump „zapłacił” za każdy oddany na niego głos mniej niż 5 dolarów – wynika z wyliczeń agencji Reuters. Analitycy wzięli pod uwagę pieniądze zebrane podczas kampanii prezydenckiej. Jego rywalka, Hillary Clinton, wydała na głosy wyborców dwa razy więcej.

Trump „wydał” na każdy głos niecałe 5 dolarów
Trump „wydał” na każdy głos niecałe 5 dolarów (fot. Andrew Kelly / FORUM)

Według danych zgromadzonych przez Federalną Komisję Wyborczą, Trump od czerwca 2015 r., kiedy zdobył nominację Partii Republikańskiej, zgromadził na swoją kampanię 270 milionów dolarów. Jak podaje Reuters, na Trumpa 8 listopada zagłosowało 57 milionów Amerykanów - na każdy głos nowo wybrany prezydent USA musiał „wydać” więc niecałe 5 dolarów. Dla porównania, 270 milionów dolarów zebrane przez kampanię Trumpa to niewiele ponad 1/3 funduszów, które zgromadził Barack Obama przy okazji wyborów w 2012 r.

Hillary Clinton na kampanię udało się zebrać 521 milionów dolarów. Ponad 237 milionów demokratka przeznaczyła na same reklamy telewizyjne, a 42 miliony na wynagrodzenie dla pracowników sztabu. Dodatkowo była sekretarz stanu mogła liczyć na silne finansowe wsparcie ze strony m.in. George’a Sorosa, który wyłożył na jej kampanię 9,5 mln dolarów czy Donalda Sussmana (21 milionów dolarów).

Analitycy z firmy badawczej mediaQuant obliczyli, że w czasie kampanii Trump uzyskał od amerykańskich telewizji darmowy czas antenowy wart 5 miliardów dolarów, podczas gdy Clinton dostała go dwa razy mniej.

Niedawno Donald Trump zadeklarował, że wyłożył z własnej kieszeni na swoją kampanię 100 mln dolarów, jednak dane Federalnej Komisji Wyborczej wskazują, że miliarder zainwestował w nią 66 mln. Podczas jednego z wieców wyborczych Trump przyznał, że jeżeli nie wygra, to jego start w wyścigu o Biały Dom będzie marnotrawstwem czasu, energii i pieniędzy.

Agnieszka Ślęzak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~drit

Tak trochę z innej beczki - Coś mi się zdaje że mendia będą musiały zmienić sposób dezinformowania pariasów na swoich szemranych stacjach TV i internetowych portalach. Tyle kasy na idiotktrynacje i psu w pupeczke taaaka góra sianka.

Szukam wspólnika z USA do założenia joint venture, profil firmy - usługa bezbolesnego, bezstresowego i najważniejsze ekologicznego odklejania stołka spod biurwy poprzedniej administracji rządu jankeskiego (pośpiech wskazany, trza zacząć od Stycznia 2017).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~tussk

A ile dołożył się Aaron Szechter ? Adam pozdrów brata !

! Odpowiedz
0 2 ~poliszynel

OOOooooooooooooo... i pan soros sie dolozyl do zrzutki... a jeszcze wczoraj to byla tajemnica..

! Odpowiedz
1 10 ~Henek

George Soros - 9.5 mln.

Donald Sussman - 21 miln - he he he he he same filantropy z dobrymi korzeniami w polityce, taka strata i wszystko na nic ! Smierdzacy geszeft !!!

! Odpowiedz
2 34 ~Trumpek

I to jest facet bisnesmen, wyłożył 66 mln dolców i oczekuje wygranej, natomiast Clintonowa nie zapłaciła ani dolara ze swoich pieniedzy i oszukała takich pacanów jak Soros i innych na pół miliarda, czyli sprawiedliwosci stało sie zadość, z pustego nie nalejesz

! Odpowiedz
0 9 ~megaful

DLA BANKSTEROW TAKI WYDATEK - TO PIKOS
I TAK ZAPLACI AMERYKANSKI PODATNIK
TE SK......NY NIE PLACA ZADNYCH PODATKOW,,I KAZDEGO WYBRANEGO PREZYDENTA MAJA W KIESZENI.

! Odpowiedz
1 23 ~bertsi

"Analitycy z firmy badawczej mediaQuant obliczyli, że w czasie kampanii Trump uzyskał od amerykańskich telewizji darmowy czas antenowy wart 5 miliardów dolarów". Policzono programy w których pluto na Trumpa. Czarny pijar dział na korzyść Trumpa?

! Odpowiedz
0 12 ~obserwator

hehe ładnie skwitowałeś masońskie media :)

! Odpowiedz
0 1 ~soplica

"Pejsaci analitycy z firmy badawczej mediaQuant obliczyli, że w czasie kampanii Trump uzyskał od amerykańskich telewizji darmowy czas antenowy wart 5 miliardów dolarów".

! Odpowiedz
0 37 ~pa

W ten darmowy czas antenowy Trumpa wlicza się kampania oszczerstw pod jego adresem? :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil