REKLAMA

Trump „wydał” na każdy głos niecałe 5 dolarów

Agnieszka Ślęzak2016-11-09 13:47redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-11-09 13:47

Donald Trump „zapłacił” za każdy oddany na niego głos mniej niż 5 dolarów – wynika z wyliczeń agencji Reuters. Analitycy wzięli pod uwagę pieniądze zebrane podczas kampanii prezydenckiej. Jego rywalka, Hillary Clinton, wydała na głosy wyborców dwa razy więcej.

Trump „wydał” na każdy głos niecałe 5 dolarów / fot. Andrew Kelly / FORUM

Według danych zgromadzonych przez Federalną Komisję Wyborczą, Trump od czerwca 2015 r., kiedy zdobył nominację Partii Republikańskiej, zgromadził na swoją kampanię 270 milionów dolarów. Jak podaje Reuters, na Trumpa 8 listopada zagłosowało 57 milionów Amerykanów - na każdy głos nowo wybrany prezydent USA musiał „wydać” więc niecałe 5 dolarów. Dla porównania, 270 milionów dolarów zebrane przez kampanię Trumpa to niewiele ponad 1/3 funduszów, które zgromadził Barack Obama przy okazji wyborów w 2012 r.

Hillary Clinton na kampanię udało się zebrać 521 milionów dolarów. Ponad 237 milionów demokratka przeznaczyła na same reklamy telewizyjne, a 42 miliony na wynagrodzenie dla pracowników sztabu. Dodatkowo była sekretarz stanu mogła liczyć na silne finansowe wsparcie ze strony m.in. George’a Sorosa, który wyłożył na jej kampanię 9,5 mln dolarów czy Donalda Sussmana (21 milionów dolarów).

Analitycy z firmy badawczej mediaQuant obliczyli, że w czasie kampanii Trump uzyskał od amerykańskich telewizji darmowy czas antenowy wart 5 miliardów dolarów, podczas gdy Clinton dostała go dwa razy mniej.

Niedawno Donald Trump zadeklarował, że wyłożył z własnej kieszeni na swoją kampanię 100 mln dolarów, jednak dane Federalnej Komisji Wyborczej wskazują, że miliarder zainwestował w nią 66 mln. Podczas jednego z wieców wyborczych Trump przyznał, że jeżeli nie wygra, to jego start w wyścigu o Biały Dom będzie marnotrawstwem czasu, energii i pieniędzy.

Źródło:
Agnieszka Ślęzak
Agnieszka Ślęzak
redaktor Bankier.pl

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Z uwagą śledzi bieżące wydarzenia z społeczno-polityczne oraz ekonomiczne w kraju i za granicą. Poza pracą wydawcy do jej obowiązków należy śledzenie aktualnych trendów i tworzenie na ich podstawie tekstów SEO. Tel.: 71 748 95 08

Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~drit
Tak trochę z innej beczki - Coś mi się zdaje że mendia będą musiały zmienić sposób dezinformowania pariasów na swoich szemranych stacjach TV i internetowych portalach. Tyle kasy na idiotktrynacje i psu w pupeczke taaaka góra sianka.

Szukam wspólnika z USA do założenia joint venture, profil firmy - usługa bezbolesnego,
Tak trochę z innej beczki - Coś mi się zdaje że mendia będą musiały zmienić sposób dezinformowania pariasów na swoich szemranych stacjach TV i internetowych portalach. Tyle kasy na idiotktrynacje i psu w pupeczke taaaka góra sianka.

Szukam wspólnika z USA do założenia joint venture, profil firmy - usługa bezbolesnego, bezstresowego i najważniejsze ekologicznego odklejania stołka spod biurwy poprzedniej administracji rządu jankeskiego (pośpiech wskazany, trza zacząć od Stycznia 2017).
~tussk
A ile dołożył się Aaron Szechter ? Adam pozdrów brata !
~poliszynel
OOOooooooooooooo... i pan soros sie dolozyl do zrzutki... a jeszcze wczoraj to byla tajemnica..
~Henek
George Soros - 9.5 mln.

Donald Sussman - 21 miln - he he he he he same filantropy z dobrymi korzeniami w polityce, taka strata i wszystko na nic ! Smierdzacy geszeft !!!
~Trumpek
I to jest facet bisnesmen, wyłożył 66 mln dolców i oczekuje wygranej, natomiast Clintonowa nie zapłaciła ani dolara ze swoich pieniedzy i oszukała takich pacanów jak Soros i innych na pół miliarda, czyli sprawiedliwosci stało sie zadość, z pustego nie nalejesz
~megaful
DLA BANKSTEROW TAKI WYDATEK - TO PIKOS
I TAK ZAPLACI AMERYKANSKI PODATNIK
TE SK......NY NIE PLACA ZADNYCH PODATKOW,,I KAZDEGO WYBRANEGO PREZYDENTA MAJA W KIESZENI.
~bertsi
"Analitycy z firmy badawczej mediaQuant obliczyli, że w czasie kampanii Trump uzyskał od amerykańskich telewizji darmowy czas antenowy wart 5 miliardów dolarów". Policzono programy w których pluto na Trumpa. Czarny pijar dział na korzyść Trumpa?
~obserwator
hehe ładnie skwitowałeś masońskie media :)
~soplica
"Pejsaci analitycy z firmy badawczej mediaQuant obliczyli, że w czasie kampanii Trump uzyskał od amerykańskich telewizji darmowy czas antenowy wart 5 miliardów dolarów".
~pa
W ten darmowy czas antenowy Trumpa wlicza się kampania oszczerstw pod jego adresem? :)

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki