Traderzy staną przed sądem ws. manipulacji na foreksie

Oskarżenie trzech traderów, którzy w poniedziałek staną przed nowojorskim sądem, to końcowy etap rozpoczętego w 2013 r. dochodzenia w sprawie manipulacji na globalnym rynku walutowym.

(YAY Foto)

Trzech brytyjskich traderów stanie w poniedziałek przed nowojorskim sądem, aby złożyć wyjaśnienia w sprawie domniemanych manipulacji na rynku walutowym. Richard Usher, Rohan Ramchandani oraz Chris Ashton mieli stworzyć grupę, w której drogą elektroniczną wymieniali się informacjami. Specjaliści, niegdyś pracujący odpowiednio dla JP Morgan Chase, Citigroup oraz Barclays, pełnili najwyższe funkcje w działach tradingu swoich instytucji. Ich oskarżenie jest jednym z końcowych etapów rozpoczętego w 2013 r. dochodzenia w sprawie manipulacji na globalnym rynku walutowym.

Wszyscy trzej oskarżeni, którzy na uczestnictwo w procesie zgodzili się dobrowolnie, aby uniknąć długotrwałej procedury ekstradycyjnej, zapewniają, że są niewinni. Podkreślają, że już wcześniej zakończono pomyślnie dla nich dochodzenie w sprawie domniemanych manipulacji w Wielkiej Brytanii. Brytyjskie Serious Fraud Office zamknęło postępowanie w marcu ubiegłego roku, wskazując na brak wystarczających dowodów, dających realną szansę na skazanie trzech byłych bankierów.

Mimo to w związku ze skandalem Rezerwa Federalna nałożyła w maju na Richarda Ushera 1,2 mln USD grzywny oraz zakazała mu pracy w branży finansowej. Jeszcze w styczniu federalne biuro audytu nałożyło sięgające 5 mln USD kary na pozostałych dwóch byłych traderów. Do tej pory do winy przyznało się indywidualnie tylko dwóch zamieszanych w aferę: Jason Katz (pracujący wówczas w Barclays) oraz Christopher Cummins (Citigroup).

„Manipulacja miała na celu utrudnienie wolnej konkurencji, która wspiera uczciwość oraz właściwą wycenę na rynkach” – wynikało ze styczniowego oświadczenia amerykańskiego departamentu sprawiedliwości, w którym informowano o postępach w dochodzeniu.

Marek Wierciszewski

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~oszukana

Grałam w Trader Eu.To oszuści, pomagali niby 2 razy wygrać a potem w mgnieniu oka pomagali źle obstawiać i w końcu wszystkie pieniądze zniknęły z konta.Następnie po drugim doładowaniu było to samo. Jak się zorientowałam ze to oszusci chciałam wypłacić swoje pieniądze .No i klapa nie mogłam wypłacić a po pewnym czasie zniknęły wszystkie.Nie mogłam sama obstawiać bo blokował mi konto. Gdy zapytałam dlaczego tak robią to powiedzieli że oni nie blokują. Następnie gdy próbowałam dodzwonić się do trade nikt nie odpowiadał. Dlaczego. Zmieniają numery telefonów jak juz załatwią daną osobę i okradną ją. Banda złodziei i oszustów. Nie dajcie się nabrać na łatwe zarobienie pieniędzy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 sel

A co ze sterownym rynkiem metali szlachetnych? dalej papierowe inwestycje i zwalanie wartości? surowców ?żeby utrzymać warość dodrukowanego 15 razy $?

! Odpowiedz
0 2 ~PRS

Ok...
Wiec tak:
Jako "jeden z graczy" na rynku znam ogolne lecz rowniez posiadam swoje wlasne zasady gry.
Wiem co, kiedy i jak a gdy sie "pomyle" pretensje mam tylko do siebie (choc raz broker skasowal moje zagranie w dyskusyjny sposob - tylko jeden raz - odrobilem lekcje, jestem ostrozniejszy).
Podkreslam slowo Ja, ja jestem ostrozniejszy.
Chodzi o to, ze nie wierze regulatorom rynku, rowniez brokerom, chocby byli niewiadomo kim czy niewiadomo skad poniewaz "reaguja" zawsze za pozno a co gorsze, po "reakcji" nie przeciwdzialaja odpowiednio by sytuacja w przyszlosci sie nie powtorzyla.
Kant byl, jest i bedzie tam gdzie sa duze pieniadze.
Dlatego moje wlasne zasady sa dla mnie najwazniejsze.
Jacykolwiek regulatorzy (czy brokerzy - ze o grubych rybach, bankach, funduszach ich sprzecie, dostepie do informacji czy softwarze nie wspomne) moga, moim zdaniem, rowniez "manipulowac".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 syn_lesniczego

Dokładnie tak, ja też nigdy nie słucham co mówią "regulatorzy' jak chce podjąć ryzyko to wiem że jest ograniczone w skutkach tak żeby nie zdemolowało całej strategii

! Odpowiedz
USD/PLN -0,50% 3,5761
2017-11-17 22:59:00
EUR/PLN -0,18% 4,2294
2017-11-17 22:59:00
EUR/USD 0,14% 1,1787
2017-11-17 22:59:00
CHF/PLN 0,17% 3,6268
2017-11-17 22:59:00

Porównywarka kantorów internetowych

za

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl