REKLAMA

Szwecja wystosowała drugi europejski nakaz aresztowania Assange'a

2010-12-03 17:33
publikacja
2010-12-03 17:33
Szwedzka prokuratura wystosowała drugi europejski nakaz aresztowania wobec założyciela strony Wikileaks - Juliana Assange. Pierwszy nakaz odrzuciła brytyjska policja, twierdząc, że są w nim nieprawidłowości prawne. Assange jest podejrzewany przez szwedzkich prokuratorów o przestępstwa seksualne, w tym gwałt. Śledczy opierają się na zeznaniach dwóch kobiet, które mówią, że w sierpniu zostały zaatakowane przez Assange'a, kiedy przybywał on w Szwecji.

Założyciel Wikileaks odrzuca te oskarżenia, twierdzi, że są one częścią nagonki na jego osobę. Prawnik Assange powiedział BBC, że brytyjska policja wie, gdzie mieszka jego klient i w razie potrzeby może się z nim skontaktować. Julien Assnge ma przebywać w południowo wschodniej Anglii.

Od niedzieli portal Wikileaks publikuje kolejne, tajne depesze amerykańskich placówek dyplomatycznych na całym świecie. Wywołało to zdecydowaną reakcję Waszyngtonu oraz sojuszników. Zdaniem administracji USA, upublicznianie tajnych dokumentów stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

Źródło:IAR
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki