REKLAMA

Spółka Passus zadebiutowała na NewConnect

2018-07-17 11:14
publikacja
2018-07-17 11:14

Passus, producent rozwiązań teleinformatycznych, zadebiutował we wtorek na rynku NewConnect. Spółka chce rozwijać się na rynkach zagranicznych, zainteresowana jest głównie krajami Unii Europejskiej.

/ GPW

Do obrotu trafiło 71.400 akcji serii B, 63.400 akcji serii D, a także 248.300 akcji serii F. Do godziny 13.20 na akcjach spółki nie przeprowadzono żadnej transakcji.

Z emisji akcji serii F spółka pozyskała 1,26 mln zł, które chce przeznaczyć na rozwój systemu do automatyzacji testów wydajności aplikacji www oraz rozwój nowych produktów przez budowę grupy kapitałowej.

Passus zamierza rozwijać się na rynkach zagranicznych.

"Wyjście na rynki zagraniczne jest głównym z naszych celów, lecz nie rozpisaliśmy jeszcze szczegółowego planu, to jeszcze nas czeka" - powiedział PAP Biznes prezes spółki Tadeusz Dudek.

Zaznaczył, że najbardziej interesujące są dla spółki kraje Unii Europejskiej oraz Stany Zjednoczone.

"Liczymy, że nasz produkt plus rynki zagraniczne jest tym, co powinno nas wprowadzić na parkiet główny, zwiększyć kapitalizację i przychody" - powiedział prezes Tadeusz Dudek.

Przychody spółki w 2017 r. wyniosły 26,9 mln zł, natomiast rok wcześniej 17,1 mln zł. EBIT wyniósł w 2017 r. 2,7 mln zł wobec 0,3 mln zł w 2016 r., a EBITDA wzrosła do 3,2 mln zł z 0,8 mln zł rok wcześniej. Spółka zanotowała w 2017 r. zysk netto w wysokości 2,08 mln zł, natomiast w 2016 r. było to 0,1 mln zł.

Passus podawał w dokumencie informacyjnym, że nie wyklucza wypłaty dywidendy w przyszłych latach, będzie to jednak zależeć od sytuacji finansowej spółki i zapotrzebowania na kapitał. W przypadku wypłaty dywidendy wyniesie ona co najmniej 10 proc. wypracowanego zysku netto.

Za 2017 rok spółka wypłaci 5 sierpnia 0,11 zł dywidendy na akcję, czyli łącznie 210,8 tys. zł. Dniem dywidendy jest 20 lipca.

Passus to producent i integrator specjalistycznych rozwiązań do poprawy bezpieczeństwa i wydajności sieci teleinformatycznych.

Oferta spółki obejmuje rozwiązania i aplikacje do monitorowania i rozwiązywania problemów z wydajnością sieci oraz aplikacji i rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT (m.in. do wykrywania podatności, ochrony przed wyciekiem danych i dokumentów, zabezpieczenia sieci), systemy zabezpieczające przed oszustwami i nadużyciami finansowymi w instytucjach finansowych (tzw. systemy antyfraudowe).

Passus informował, że w najbliższych latach będzie kontynuować sprzedaż rozwiązań dla największych firm oraz planuje udoskonalenie produktu. Istotnym obszarem inwestycji staną się banki, ubezpieczyciele i instytucje finansowe w zakresie rozwiązań antyfraudowych.(PAP Biznes)

mat/ pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
leksiu92
???????????????


Jak zadebiutowała jak nie przeprowadzono żadnej transakcji!!!!

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki