REKLAMA

Sonel zakłada w strategii wzrost sprzedaży do 135 mln w 2024 roku

2021-12-07 15:54
publikacja
2021-12-07 15:54
Sonel zakłada w strategii wzrost sprzedaży do 135 mln w 2024 roku
Sonel zakłada w strategii wzrost sprzedaży do 135 mln w 2024 roku
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Sonel zakłada w strategii na lata 2022-2024 osiągnięcie sprzedaży produktów i usług na poziomie 135 mln zł w 2024 r., przy utrzymaniu zwrotu z kapitału własnego na poziomie nie niższym niż 17 proc. - podał Sonel w komunikacie.

"Cel, jaki sobie założyliśmy, wynika z licznych analiz otoczenia oraz wewnętrznych możliwości firmy. Wierzymy, że postępujący rozwój infrastruktury energetycznej oraz liczne globalne projekty jak +Zielona Transformacja+ stwarzają szansę na zrealizowanie tych założeń" - napisano.

Spółka podała w strategii m.in., że celuje we wdrożenie nowych linii produktowych związanych z elektromobilnością i OZE oraz w rozwój aktualnej oferty. Spółka chce rozwijać sprzedaż w kanałach e-commerce.

Celem jest dostarczanie innowacyjnych, ergonomicznych produktów i rozwiązań cyfrowych umożliwiających pomiary w obszarach elektroenergetyki i środowiska.

"Rentowność działalności pozwala generować istotnie dodatnie wyniki, co skutkuje w miarę regularnym wypłacaniem wysokiej dywidendy. Zarząd i rada nadzorcza wspólnie dbają o zrównoważenie wzrostu wartości podmiotu z poziomem wypłat dywidendy. Spółka nie jest zadłużana i systematycznie generuje przepływy pozwalające realizować wypłaty dywidendy oraz prowadzić procesy inwestycyjne" - napisano.

Jak podano, za trzy lata marka Sonel ma być uznana i rozpoznawalna na świecie, a w kraju utrzymać pozycję lidera, eksport przyrządów pomiarowych ma dominować w przychodach. Ponadto, firma będzie posiadać potencjał do regularnej corocznej wypłaty dywidendy na poziomie nie niższym niż 20 proc. zysku netto.

W 2020 roku grupa Sonel miała ok. 116 mln zł przychodów.(PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki