REKLAMA

Sieć sklepów sprzedaje biznes w Polsce. Ważą się losy 212 placówek

Piotr Bożek2023-09-28 10:11redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-09-28 10:11

Portal "Wiadomości Handlowe" poinformował, że SPAR Polska podejmuje strategiczne działania, mające na celu sprzedaż biznesu w Polsce.

Sieć sklepów sprzedaje biznes w Polsce. Ważą się losy 212 placówek
Sieć sklepów sprzedaje biznes w Polsce. Ważą się losy 212 placówek
fot. Jan Orlowski / / Shutterstock

Na ten moment SPAR Polska zarządza 212 sklepami detalicznymi. Na tę liczbę składają się placówki korporacyjne, jak i te, które prowadzone są przez niezależnych operatorów. Dodatkowo pod egidą tej sieci działa również firma produkująca dania gotowe, a także dwa regionalne centra dystrybucyjne ulokowane w południowej i środkowej Polsce.

Jaka przyszłość czeka SPAR Polska?

Sieć SPAR Polska opublikowała oficjalny komunikat, w którym opisała aktualną sytuację i podejmowane obecnie działania. Wskazano, że w ciągu ostatnich 47 tygodni obroty polskiego oddziału wzrosły o 5 proc.

"Zespół zarządzający i pracownicy SPAR będą nadal pracować zarówno nad wzrostem, jak i rozwojem działalności SPAR w Polsce. W celu zapewnienia dalszej obecności marki SPAR w Polsce, bezpieczeństwa kontrahentów, partnerów detalicznych oraz zespołu w Polsce, jak również utrzymania obecnego polskiego biznesu SPAR"

"Zarząd rozważał różne strategiczne opcje biznesowe dla polskiego rynku i miał ogłosić decyzję we właściwym czasie. Po dokonaniu oceny i rozważeniu wszystkich opcji zarząd uważa, że w najlepszym interesie Grupy i Akcjonariuszy jest podjęcie procesu sprzedaży biznesu w Polsce" - dodano w komunikacie.

Przygoda trwała pięć lat

SPAR Group pojawiła się na polskim rynku w 2018 roku, kiedy to doszło do przejęcia zadłużonej wtedy sieci supermarketów Piotr i Paweł. W tamtym momencie działało 66 sklepów, które po przejęciu zmieniły nazwę na Spar, Eurospar i Spar Express.

Spar to największa na świecie franczyzowa sieć sprzedaży detalicznej. Sklepy pod tą marką funkcjonują w 48 krajach na 4 kontynentach. Na ten moment nie wiadomo, jak zakończy się sprawa tej sieci w Polsce. 

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (7)

dodaj komentarz
lukaszslask
i co ktos ma kupic umowy najmu lokali,bo nie widze zadnego zasadnego argumentu,zeby kupowac firme,ktora traci Klientow,oczywiscie teraz narobia promocji,zeby pokazac wzrost Klientow,ale przy takiej konkurencji kupowac ten znak towarowy....to podziwiam.....
bha
Sielanka rynkowa dla wielu się już kończy.
bha
Dla maluczkich i małych skończyła już się dawno..... dla średnich i dużych też kończy się z każdym rokiem coraz szybciej i szybciej i w coraz w szerszym i szerszym zakresie.
zgadujzgadula
Palikot przejmuje za kesz od inwestorow. Potem ugodowa konwersja dlugu na akcje .Pasuje?

Powiązane: Zakupy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki