REKLAMA

Samsung Galaxy Note 7 powraca na rynek

2017-03-29 10:37
publikacja
2017-03-29 10:37

Samsung poinformował o planach ponownego wypuszczenia na rynek Galaxy Note 7, który zostały wycofany w związku z wadą techniczną. Dochodziło do przegrzewania baterii urządzeń, a nawet ich wybuchu.

fot. Kim Hong-Ji / / FORUM

Powodem ponownego wkroczenia na rynek z odnowionymi Galaxy Note 7 jest wysoki stan magazynów, których Samsung nie chce zutylizować, tłumacząc to względami środowiskowymi.

Z rynku zostało wycofanych niemal 4 mln sztuk, które potraktowane jako odpady mogłyby, zdaniem firmy, być dużym zagrożeniem dla środowiska. W związku z czym Samsung planuje ponowną sprzedaż na różnych rynkach, które zostaną ujawnione w terminie późniejszym. Jednak z doniesień wynika, że nie wszędzie sprzęt będzie dostępny. Samsung planuje sprzedaż głownie na rynkach "biednych" m.in. w Indiach. Dodatkowo z części urządzeń chce odzyskać niektóre elementy, które będą nadawać się do ponownego wykorzystania oraz metale, m.in. miedź, nikiel, złoto czy srebro.

Podwody do radości po ogłoszeniu decyzji Samsunga ma Greenpeace, który prowadził protesty w tej sprawie. Natomiast innego zdania jest m.in. Jan Dawson z Jackdaw Research. Ruch firmy Samsung uważa za błąd, ponieważ w tym samym tygodniu ogłosił swój najnowszy flagowy model telefonu Galaxy S8. Dlatego, jego zdaniem, firma powinna zapomnieć o linii telefonów Note 7, a jedynie odzyskać z nich możliwie jak najwięcej części.

KR

Źródło:
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Zenek
Do obrzezańców to słać. Oni wybuchy znają na co dzień.
~New_York
Rosji wyślijcie to taki nowoczesny kraj
~Alojzy
Baterie wymieniają, czy zostawiają stare?
~xyz
"Samsung planuje sprzedaż głownie na rynkach "biednych" m.in. w Indiach." Sprytne, sprzedadzą w takich krajach, w których jak komuś ponownie wybuchnie telefon w kieszeni to ich nie pozwie.
~z0mbie
Haha! Zapomnieli dodać, że Polska też należy do tego "koszyka". Już widzę tę tłuszczę łykającą odpad za złotówkę z abonamentem na 3 lata.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki