REKLAMA

SESCOM S.A.: Pozytywna ocena projektu Sescom SA przez NFOŚiGW dotycząca dofinansowania projektu: „Budowa stacji tankowania wodoru dla autobusów oraz samochodów ciężarowych i osobowych”

2021-07-28 17:35
publikacja
2021-07-28 17:35
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 23 / 2021
Data sporządzenia: 2021-07-28
Skrócona nazwa emitenta
SESCOM S.A.
Temat
Pozytywna ocena projektu Sescom SA przez NFOŚiGW dotycząca dofinansowania projektu: „Budowa stacji tankowania wodoru dla autobusów oraz samochodów ciężarowych i osobowych”
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Sescom SA („Spółka”, „Emitent”) informuje, że dzisiaj powziął informację o przyznaniu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej („NFOŚiGW”) pozytywnej oceny fiszce projektowej dotyczącej dofinansowania w formie dofinansowania preferencyjnego w postaci pożyczki do projektu pod nazwą „Budowa stacji tankowania wodoru dla autobusów oraz samochodów ciężarowych i osobowych” („Projekt”) w ramach programu priorytetowego nr 3.3 „Sprawiedliwa transformacja Nowa Energia”.

Kwota całkowita Projektu oszacowana przez Emitenta wyniesie 70.925.787 zł, natomiast wysokość wnioskowanego dofinansowania wynosi 85% kosztów kwalifikowanych, tj. 60.286.918 zł w formie pożyczki z możliwością umorzenia do 40% wypłaconej kwoty.

Przedmiotem projektu jest budowa 3 stacji tankowania wodoru dla pojazdów komunikacji miejskiej oraz samochodów osobowych z wykorzystaniem autorskiego elektrolizera wg patentu Spółki, o zdolności produkcji wodoru na poziomie 531 kg na dobę.

Emitent zaznacza, że pozytywna ocena fiszki projektowej oznacza dopuszczenie Projektu do kolejnej rundy, w której nastąpi przygotowanie wniosku i nie stanowi decyzji o przyznaniu finansowania.

Zarząd Spółki uznał powyższą informację za istotną z uwagi na możliwy, znaczący wpływ na dalszy rozwój działalności Grupy Emitenta w obszarze komercjalizacji technologii wodorowych.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2021-07-28 Sławomir Halbryt Prezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki