REKLAMA
WAŻNE

Wiceprezes: Ronson Development chce zwiększyć sprzedaż mieszkań

2020-03-06 13:16
publikacja
2020-03-06 13:16
Materiały dla mediów

Ronson Development liczy, że rok 2020 będzie przełomowy dla spółki, a liczba sprzedanych mieszkań wzrośnie względem poprzedniego roku o 20-30 proc. - poinformował PAP Biznes Andrzej Gutowski, wiceprezes i dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.

"Popyt na nowe mieszkania utrzymuje sią na wysokim poziomie. Zakładamy, że dla Ronson Development rok 2020 będzie przełomowy. W mijającym roku uruchomiliśmy budowę ponad 1.100 lokali i udało się nam uregulować kilka ważnych kwestii proceduralnych. Dzięki temu będziemy mogli wejść na nowy, rekordowy poziom sprzedaży" - poinformował PAP Biznes wiceprezes Ronson Development.

"Naszą ambicją jest zwiększenie liczby sprzedanych mieszkań o 20-30 proc. w porównaniu z minionym rokiem, kiedy zakontraktowaliśmy sprzedaż 761 lokali" - dodał.

Zdaniem Gutowskiego, w 2020 roku można spodziewać się dalszego wzrostu cen mieszkań, ale - jak dodaje - powinny to być wzrosty jednocyfrowe. Gutowski wskazał też, że głównym wyzwaniem branży pozostają wysokie koszty wykonawstwa.

"Niedostateczna dostępność pracowników budowlanych jest tu szczególnie odczuwalna. Niestety nie sądzę, by w tym roku ten problem odszedł w niepamięć" - ocenił wiceprezes Ronsona.

Jak dodał, istotny wpływ na rynek mieszkaniowy w tym roku może mieć ponadto proponowane przez UOKiK i procedowane przez rząd utworzenie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego.

"Celem tego rozwiązania jest zwiększenie bezpieczeństwa kupujących, co samo w sobie jest dobrym krokiem. Obowiązek odprowadzania składki na Deweloperski Fundusz Gwarancyjny będzie jednak oznaczać dla deweloperów dodatkowe, znaczące koszty. Finalnie podwyższą one cenę zakupu mieszkania, którą zapłaci klient" - powiedział Andrzej Gutowski.

Ronson Development zakontraktował w 2019 roku sprzedaż 761 lokali wobec 773 rok wcześniej. W samym czwartym kwartale 2019 roku spółka zakontraktowała sprzedaż 256 lokali wobec 134 rok wcześniej. Deweloper sprzedaje mieszkania w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie.

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki