Rewolucja w OC zacznie się w kwietniu

Wkrótce łatwiej będzie naprawić auto po stłuczce z cudzej winy. Ubezpieczyciele są już prawie gotowi do uruchomienia systemu BLS.

Wkrótce łatwiej będzie naprawić auto po stłuczce z cudzej winy (fot. istock / Thinkstock)

Obejmujący cały rynek ubezpieczeniowy system bezpośredniej likwidacji szkód prawdopodobnie zacznie działać 1 kwietnia. Taką datę podaje prezes grupy ubezpieczeniowej Uniqa Andrzej Jarczyk. Potwierdzają to ustalenia "Pulsu Biznesu" w Polskiej Izbie Ubezpieczeń, która pracuje nad BLS.

Bezpośrednia likwidacja szkód to nowa usługa ubezpieczeniowa, która znajdzie się w polisach komunikacyjnego OC. Umożliwi klientom zgłaszanie szkód komunikacyjnych do towarzystwa, w którym kupili obowiązkowe ubezpieczenie. Zakład wypłaci odszkodowanie i naprawi auto, a następnie zwróci się do ubezpieczyciela sprawcy o zwrot wydatków.

Prace nad wprowadzeniem BLS w Polsce trwają od drugiej połowy 2013 r. Od początku budziły silny sprzeciw mniejszych ubezpieczycieli. Po tym jak PZU, a tuż potem Uniqa, zdecydowały się na indywidualne wprowadzenie bezpośredniej likwidacji szkód, opór części branży osłabł. Firmy, które wcześniej sprzeciwiały się bezpośredniej likwidacji szkód, obecnie przygotowują się wraz z innymi ubezpieczycielami do jej wprowadzenia. Można więc się spodziewać, że od kwietnia będzie to standard rynkowy.

- Planujemy wprowadzenie systemu bezpośredniej likwidacji szkód. W ramach prac zespołu roboczego przy PIU prowadzimy przygotowania do wdrożenia go zgodnie z zaplanowanym harmonogramem - mówi Wojciech Groblewski, dyrektor likwidacji szkód w Liberty Ubezpieczenia.

PIU woli nie podawać dat. - Po zakończeniu testów wszystkich narzędzi i dopracowaniu kształtu umowy będziemy mogli podać oficjalny termin wejścia w życie BLS - ucina Marcin Tarczyński, analityk izby.

Więcej na ten temat - w dzisiejszym  "Pulsie Biznesu".

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 ~radek

BLS to nic innego jak Bezmyślność+Lenistwo=Strata. Nie daj się nabrać na bezpośrednią likwidację szkody - dlaczego?
Przeczytaj poradnik na stronie zgloszenieszkody-24.pl lub zadzwoń po bezpłatną poradę do eksperta pod nr tel: 570 087 411.

Albo po prostu poczytaj komentarze pod artykułami o BLS i będziesz wszystko wiedział.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~POSZKODOWANY

omijać PROAMA szerokim łukiem, czekam na pieniadze 6 miesięcy, kłamią przeinaczają i traktuja poszkodowanego jak oszusta

! Odpowiedz
1 5 ~robak

wszyscy kure udani jak zona miala krakse z nie swojej winy to na odzszkodowanie czekala prawie 8 miesiecy a oni by czekali na oplacenie polisy tyle ? pierdolone naciagacze

! Odpowiedz
1 8 ~Vagrant_74

Polisę kupić to prawie laskę zrobią by być ich klientem jak do zapłaty jest problem banda pojebów

! Odpowiedz
4 1 ~nikt

W Compensie już działa BSL

! Odpowiedz
1 0 ~radek

Czyli Compensa przyłączyła się do drwali, którzy będą rąbać poszkodowanych na zaniżonych odszkodowaniach Brawo!!!
Nie dajcie się nabrać na BLS - dlaczego? Poradnik o zgłaszaniu szkody na stronie zgloszenieszkody-24.pl. Najlepiej jednak zadzwonić bezposrednio do autora poradnika pod nr tel 570 087 411 i wypytać o szczegóły bezpłatnie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 34 ~aaa

Ludzie gdzie Wy żyjecie? Wydaje Wam się, że coś się zmieni?
"Ubezpieczyciele są już prawie gotowi..." Jak myślicie co to znaczy?
Dokładnie to, że już wymyślili jak Was walić w rogi po nowemu.


! Odpowiedz
3 0 ~ajven

proste, nie kombinować, auto do servisu i cesja praw z ubezpieczenia, odbierasz naprawione a servis się martwi o zapłatę

! Odpowiedz
1 1 ~ekoarena odpowiada ~ajven

a jak ubezpieczyciel nie pokryje pełnych kosztów naprawy serwisowej, to serwis wystawi Ci fakturę na brakującą kwotę i jak nie dopłacisz z własnej kieszeni to serwis nie wyda Ci auta.
Hurra !!!

! Odpowiedz
5 11 ~HenrykBrodaty

Nareszcie pseudotowarzystwo PROAMA nie będzie rąbało poszkodowanych.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne