REKLAMA

Putin do Xi Jinpinga: Rosja i Chiny mogą wspólnie pokonać trudności

2015-07-08 14:25
publikacja
2015-07-08 14:25
Putin do Xi Jinpinga: Rosja i Chiny mogą wspólnie pokonać trudności
Putin do Xi Jinpinga: Rosja i Chiny mogą wspólnie pokonać trudności
fot. AFP PHOTO / POOL / ALEXANDER NEMENOV / / EastNews

Prezydent Rosji Władimir Putin w środę na spotkaniu z prezydentem Chin Xi Jinpingiem powiedział, że Moskwa zdaje sobie sprawę z trudności, jakie napotyka w gospodarce i polityce zagranicznej, lecz - łącząc wysiłki z Chinami - zdoła je przezwyciężyć.

Prezydent Chin Xi Jinping i prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Chin Xi Jinping i prezydent Rosji Władimir Putin (fot. AFP PHOTO / POOL / ALEXANDER NEMENOV / EastNews)

"Dokładnie zdajemy sobie sprawę z trudności, z którymi przychodzi nam się stykać i w gospodarce i w polityce zagranicznej. Lecz łącząc wysiłki zdołamy niewątpliwie rozwiązać wszystkie stojące przed nami problemy i zadania" - oświadczył Putin na spotkaniu z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL).

Prezydent Rosji, jak piszą rosyjskie media, serdecznie powitał Xi Jinpinga, dziękując mu za przybycie do Ufy na szczyt BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA) i na szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW), w skład której wchodzą obok Rosji i Chin także Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan i Uzbekistan.

Prezydent Chin przypomniał Putinowi, że jest zaproszony do Pekinu we wrześniu na obchody 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej, które w Chinach odbywają się 3 września.

Media rosyjskie przypominają, że to już drugie w tym roku spotkanie prezydentów Rosji i Chin. W maju przy okazji wizyty w Moskwie chińskiego prezydenta, który uczestniczył w moskiewskich obchodach rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej, oba kraje zawarły szereg umów, mających pogłębić współpracę gospodarczą w sytuacji, gdy stosunki Moskwy z Zachodem są zakłócone z powodu roli Rosji w konflikcie na wschodzie Ukrainy.(PAP)

mmp/ ro/

Źródło:PAP
Tematy
Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Coroner
Obywatel zachodni pomyka samochodem nowoczesnym, którego właścicielem jest bank a on sam jest jego niewolnikiem, zjada mnóstwo pastylek bo jest zestresowany a przemysł farmaceutyczny się cieszy. Obywatel Rosyjski pomyka starszą ładą której jest właścicielem, Popije stoliczną i zagryzie bezstresowo słoninką, kocha Putina i matuszke Rossije.
~plutarch
smok zgłodniał, a tymczasem miś wyszedł na polankę...
~DJCat
Ciekawa to przyjaźń Chińsko-Rosyjska (kiedyś ZSRR-Chiny kolejność nieprzypadkowa), jest dobrze, puki ktoś nie wyciągnie noża. Zaufania tutaj za grosz.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki