REKLAMA

Poroszenko: Ruch bezwizowy dla Ukrainy do Unii przed 24 listopada

2016-10-23 21:53
publikacja
2016-10-23 21:53
fot. Krystian Maj / FORUM

Według ukraińskiego prezydenta Unia Europejska zdecyduje o ruchu bezwizowym dla Kijowa jeszcze przed końcem listopada. Petro Poroszenko poinformował, że jeszcze do szczytu Unia-Ukraina europarlament przegłosuje zniesienie obowiązku wizowego dla Ukraińców.

Petro Poroszenko w wywiadzie udzielonym ukraińskim telewizjom wyraził przekonanie, że dokumenty niezbędne do zniesienia wiz będą ratyfikowane przez Parlament Europejski i podpisane. Zdaniem ukraińskiego prezydenta stanie się to jeszcze przed planowanym na 24 listopada szczytem Unia-Ukraina. Petro Poroszenko zaznaczył, że nie ma wątpliwości, że tak się stanie. Jak dodał, Ukraina przeprowadziła szereg rozmów z głównymi frakcjami Parlamentu Europejskiego i uzyskała zapewnienia, co do ich poparcia dla wprowadzenia ruchu bezwizowego.

Unia Europejska jako warunek zniesienia wiz postawiła przed Ukrainą wprowadzenie szeregu regulacji prawnych mających na celu m.in. walkę z korupcją. Ukraińskie władze twierdzą, że spełniły stawiane przed nią wymagania.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Paweł Buszko, Kijów / gaj

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Le
To są wymagania nie do spełnienia w tamtym regionie szczególnie przez partie popierające Banderowców,a w Europie każdy polityk powinien chociaż obejrzeć film Wołyń zakazany na Ukrainie żeby mieć przynajmniej blade pojęcie z czym się mierzą.

Powiązane: Wizy do USA dla Polaków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki