REKLAMA

Polska wódka będzie chroniona w Chinach przed podrabianiem

2017-06-03 05:56
publikacja
2017-06-03 05:56

Polska wódka jest na liście stu europejskich produktów, które będą chronione w Chinach przed podrabianiem. Porozumienie w tej sprawie zawarli wczoraj przedstawiciele Unii Europejskiej i Chin, a dziś decyzja jest publikowana w Dzienniku Urzędowym Wspólnoty.

fot. Jacek Lagowski / / FORUM

Zgodnie z porozumieniem chronionych ma być także sto chińskich produktów na Starym Kontynencie. Wraz z publikacją listy rozpoczyna się okres wzajemnej ochrony produktów w Unii Europejskiej i Chinach przed podrabianiem.

Ostatecznie dwustronna umowa w tej sprawie ma być wynegocjowana jeszcze w tym roku. Na unijnej liście, oprócz polskiej wódki, są między innymi - francuskie, hiszpańskie, włoskie i portugalskie wina, szampan, koniak, czeskie i niemieckie piwa, a także grecki ser feta, sery z Francji i Włoch, oliwy z Grecji i Hiszpanii.

Z kolei na chińskiej liście produktów chronionych w Europie są między innymi różnego rodzaju herbaty, ryż i grzyby. Komentując porozumienie Brukseli z Pekinem Komisja Europejska napisała, że przyniesienie ono korzyści unijnym rolnikom i przedsiębiorstwom rolnym, bo chiński rynek to jeden z największych na świecie, a także konsumentom w Unii, bo poszerzy się oferta tradycyjnych chińskich produktów w europejskich sklepach.

IAR/Beata Płomecka/Bruksela /zr

Źródło:IAR
Tematy
Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~Bartusx
Jest jeszcze Polska wódka ..... Polmos Wrocław "Akwawit" Polska wódka , polska firmą i wszytko w polskich rękach....wódka Krakus, Wratislavia niech to pije polski naród...wspierajmy swoich
~Alkoholik
Benek ty już nie pij.
~jeszczejest
Jest polska wódka przykładowo Chopin copernicus wódka toruńska żytnia z bielska białej
~sssssssssssss
Na zdjęciu jest ruska wódka, ale możliwe że nie ma sposobu na fotografowanie polskiej wódki, bo bardzo prawdopodobne jest, że polskiej wódki po prostu już nie ma!
~hehe
A na zdjęciu do artykuły wódka Russian Standard ;)
~benek
a ile taki zółtek mże wypić? w rok tyle co ja w weekend?
~realista
To juz nie jest polska wodka. Zubrowke, jak i znakomita wiekszosc polskich marek kupili Ruscy.
~s6
Tak, została przejęta przez rosyjską firmę Russian Standard.
~kop
A kombajny do fedrowania węgla, kopiowane w Chinach
~Damos
Zobrowka należy do cedc więc nastąpi ochrona interesów rosyjskich …

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki