REKLAMA

Polacy pokochali hamburgery

2019-05-25 10:32
publikacja
2019-05-25 10:32

Polacy wolą je trzy razy częściej niż Polki. Największą miłością darzą je mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Z kolei najwięcej zapłacą zamawiający z regionu opolskiego. O czym mowa? O hamburgerze, który na stale trafił do menu nad Wisłą. 

fot. shivanetua / / YAY Foto

Obok pizzy hamburgery to najczęściej zamawiana potrawa online - wynika ze statystyk platformy PizzaPortal.pl. Jak widać, kuchnia amerykańska przypadła do gustu Polakom. W kwietniu tego roku burgery stanowiły 11,63 proc. wszystkich zamówień (w analogicznym okresie ubiegłego roku było to 4,9 proc.). Najchętniej w 2018 roku wybierali je mężczyźni, którzy stanowią aż 73,56 proc. wszystkich zamawiających.

Na topie te z serem i mięsem

Według „Klikasz i jesz. Raport PizzaPortal.pl o rynku dostaw jedzenia w Polsce w 2018 r.” zamawiający najchętniej wybierają burgery z wołowiną (66 proc. zamówień) i kurczakiem (30 proc.).

Ulubionym burgerem Polaków jest Cheese Burger i wybiera go 10,12 proc. decydujących się na "bułkę z kotletem". Największą popularnością cieszy się wśród zamawiających w województwach: opolskim (13,64 proc.), świętokrzyskim (12,94 proc.) i mazowieckim (11,78 proc.).

Na drugim miejscu znalazł się Bacon & Cheese Burger, na którego decyduje się 3,3% zamawiających. Ten wariant wybiera aż 10,3 proc. hamburgerożerców z województwa wielkopolskiego.

Wege nie dla nas?

Najwyraźniej nasze słowiańskie żołądki nie przepadają za wegetariańskimi wersjami hamburgerów. W 2018 roku stanowiły 4 proc. zamówień na platformie. Na bezmięsne wersje decyduje się najwięcej osób z województwa mazowieckiego (0,17 proc.).

Wśród sosów najpopularniejsze są: majonez, ketchup i sos bbq. Co ciekawe wśród najczęściej wybieranych dodatków do tego typu dań dominują sałatka (30 proc.) i frytki (24 proc.).

Gdzie po najdroższego hamburgera?

Warto zaznaczyć, że to średnie ceny dla danych województw i mogą się różnić w poszczególnych restauracjach. Najwięcej, bo aż 23,7 zł zapłacimy za amerykańską bułkę na Opolszczyźnie. Na drugim miejscu znajduje się województwo małopolskie z ceną 21,8 zł, a na trzecim - lubuskie z 21,1 zł.

Najmniej hamburger będzie nas kosztował w województwie świętokrzyskim (11,1 zł), zachodniopomorskim (12,2 zł) i kujawsko - pomorskim (13,6 zł). 

fot. / / Pizzaportal

Oczywiście ceny w turystycznych resortach i to w szczycie sezonu mogą się znacznie różnić od tych znanych tylko miejskim koneserom fastfoodów. 

Co każdy fan burgerów wiedzieć powinien?

Jak się okazuje, bułka z kotletem ma dość długą historię. Jej pierwsze wersje miały być już serwowane w połowie XIX wieku. W Niemczech kotlet z pieczeniu po hambursku był wkładany między dwie kromki pieczywa. Pewnie ma to związek z portowym charakterem miasta, gdzie wypływający w długie rejsy marynarze na szybko chcieli jeszcze coś przekąsić. Dziś hamburger wszedł na stałe do menu na całym świecie. 

aw/PizzaPortal.pl

Źródło:
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (4)

dodaj komentarz
adamleszcz
Polacy nie pokochali hamburgery, tak jak nie kochają raka, otyłość, cukrzycę i zawał serca. To lobby mięsne traci rynek i manipulując treścią słów sieje komunikat: jesteś Polak to kochasz hamburgery. Ponadto to, że na „platformie” ktoś nie zamawia vege od tego kto serwuje skwierczące kawałki ciała, bo nie chce mieć obryzganego tym Polacy nie pokochali hamburgery, tak jak nie kochają raka, otyłość, cukrzycę i zawał serca. To lobby mięsne traci rynek i manipulując treścią słów sieje komunikat: jesteś Polak to kochasz hamburgery. Ponadto to, że na „platformie” ktoś nie zamawia vege od tego kto serwuje skwierczące kawałki ciała, bo nie chce mieć obryzganego tym tłuszczem swego satwicznego pożywienia, nie chce przejmować dodatkowo subtelnych, a silnych reakcji karmicznych tej energii przemocy, tortur i mordu swych braci mniejszych, jakby nie było już wystarczająco innego zmagania w życiu, nie chce swoimi pieniędzmi wspierać tej machiny de facto trucicieli, bo świat, Polacy, już wiedzą coraz bardziej co jest grane, i co za tym stoi, jaka porażka, w wymiarze indywidualnym i zbiorowym, to nie znaczy, że nasze słowiańskie nie przepadają za wege, bo jest odwrotnie, bo właśnie korzenie słowiańskie są satwiczne, pełne miłości i harmonii z naturą, i całym stworzeniem. Żenada, że prymitywną kulturę diety amerykańskich spaślaków chcecie łączyć z czystą słowiańszczyzną. Idzie nowe, i nawet takie WHO oficjalnie to stwierdza i zaleca.
gerwazy-
schabowy z kapuchą lepszy ;-)
marianpazdzioch
Nie jadłem od jakichś 20 lat. Po prostu brzydzę się tego co mogą pchać do takiego kotleta. A poza tym są bardzo drogie, relatywnie oczywiście. Lepiej zjeść co innego. Kiedy to ostatnio kupowałem to cena była 3-5 zł. Przy czym warzywa wręcz z buły wysypywały się.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki