Poczta Polska dostała maseczki od najbogatszego Chińczyka

Spółka Alibaba oraz fundacja jej założyciela Jacka Ma przekazały Poczcie Polskiej 48 000 maseczek ochronnych.

O geście chińskiego miliardera dowiadujemy się z listu z podziękowaniami, który prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski wysłał do ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

- W imieniu Poczty Polskiej oraz swoim własnym pragnę złożyć na ręce Pana Ambasadora serdeczne podziękowania dla Fundacji Alibaby, która we współpracy z Fundacją Jack Ma podarowała blisko 50 000 maseczek ochronnych. Powyższy gest ze strony Chin to bardzo istotny wyraz solidarności w ten szczególny czas światowej pandemii. Jednocześnie odczytujemy go jako wyraz wsparcia i życzliwości, jakich doświadczamy zarówno my pocztowcy, jak i wszyscy obywatele RP – napisał prezes Poczty.

W ubiegłym tygodniu pracownicy Poczty Polskiej zgłosili postulat dotyczący zwiększenia ochrony osobistej. „Koronawirusowe” zmiany widać już we wszystkich placówkach polskiej poczty.

Jack Ma jest najbogatszym Chińczykiem – jego majątek Bloomberg wycenia na 43,8 mld dolarów. Drugie miejsce zajmuje Tony Ma (zbieżność nazwisk przypadkowa), z 39 mld dolarów. Rynkowe zawirowania spowodowane koronawirusem sprawiły, że Jack Ma jest również najbogatszym człowiekiem w Azji - wcześniej to miano należało do Hindusa Mukesha Ambaniego.

MZ

Źródło:
Firmy:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 8 bha

Nie ważne od kogo najważniejsze żeby ludzie zatrudnieni byli jak najbardziej chronieni przed rozprzestrzeniającą się coraz mocniej infekcją po całym kraju.Zdrowie i życie ludzi zatrudnionych powinno być zawsze ważniejsze od KASY.!.

! Odpowiedz
28 13 _boss_

Lentex pogoni tą Chińską swołocz, co zaraziła cały świat. Co za ironia, to tak jakby podziękowac gwałcicielowi, że dał ci nowe majtki.

! Odpowiedz
4 29 jes

To inwestycja, żadna pomoc. Martwi się chłopina, że nie będzie miał kto roznosić jego paczek.

Zresztą listonoszom maseczki niepotrzebne. Wszyscy w domu, list z urzędu ale i tak dostałem awizo - bez daty i godziny "próby doręczenia".

! Odpowiedz
0 3 and00

Listonosze w domu, to kto ci przyniósł to awizo?

! Odpowiedz
30 39 anty12

Nieudacznicy pisowcy nawet maseczek nie potrafia wyprodukowc niemowiac o milionie samochodow elektrycznych. Wstalismy z kolan.

! Odpowiedz
11 43 bullman

Miliarder którego Aliexpress i Alibabę obsługuje Poczta Polska wydał 10tys zł i został za to pocałowany w d..ę przez jej prezesa.Niesamowite.
Kto ciebie pocałuje jak utrzymasz zatrudnienie w swojej firmie?

! Odpowiedz
1 0 kryzysio

Prezes Polski?

! Odpowiedz
19 23 niepelnosprawny_org

nie brac tej lapowki...

! Odpowiedz
29 41 jezelipapa

Ile jeszcze Europa bedzie się dawać wodzić za nos tym oczywistym zagrywkom propagandowym ze strony Chin?
Sami wywołali wirusa, słusznie nazywanego chińskim (niezależnie czy naturalnie czy jako broń biologiczna), a teraz zgrywają dobrego wujka?
Jak nie wiadomo o co chodzi...

! Odpowiedz
16 46 remo87

To tak jakby ojciec przylał dziecku w mordę, a później kupił lizaka na otarcie łez :-) Najlepsze są te szumne nagłówki "kolejny samolot z pomocą z Chin" w którym to znajdują się medykamenty, które de facto zostały przez poszczególne kraje wcześniej zakupione :D Widać długie jest ramię chińskiej propagandy :-) ps. przygotuj się na mnóstwo czerwony łapek, to portal miłośników Chin

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil