REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Platforma e-commerce Comarchu ma ruszyć w grudniu

2022-08-25 15:22
publikacja
2022-08-25 15:22

Platforma sprzedażowa Wszystko.pl, należąca do Comarchu, w sierpniu rozpoczęła rejestrację dla sprzedawców, a w grudniu ma być dostępna dla konsumentów - poinformowali przedstawiciele krakowskiej firmy. Comarch patrzy na inwestycję we wszystko.pl długoterminowo, w pierwszych latach będzie stawiał na budowę skali tego projektu.

Platforma e-commerce Comarchu ma ruszyć w grudniu
Platforma e-commerce Comarchu ma ruszyć w grudniu
fot. MOZCO Mateusz Szymanski / / Shutterstock

"Nad projektem platformy e-commerce pracujemy od ponad 10 lat. Rzucamy rękawice gigantom - Allegro, Shopee, Amazonowi, Alibabie - i wierzę, że możemy uszczknąć kilka proc. tego rynku" - powiedział w trakcie konferencji Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarchu.

Platforma do handlu internetowego ma działać w formule B2C i charakteryzować się brakiem prowizji od sprzedaży oraz opłat abonamentowych dla sprzedawców, jak również brakiem rywalizacji ze strony operatora - wszystko.pl nie planuje samodzielnie prowadzić na portalu sprzedaży.

Comarch patrzy na inwestycję we Wszystko.pl długoterminowo, przez najbliższe lata chce budować skalę tego projektu.

"Przez następne lata będziemy budować masę. Patrzymy na ten projekt w perspektywie wielu lat, co możemy robić, ponieważ jesteśmy firmą kontrolowaną przez prywatnego inwestora, a nie podmioty finansowe, które oczekują pewnego horyzontu inwestycji. Nie musimy maksymalizować zysku w każdym kwartale" - powiedział Rymarczyk, pytany w jaki sposób Comarch chce zarabiać na Wszystko.pl.

Spółka uważa jednocześnie, że pośrednio dzięki Wszystko.pl zarobi m.in. na tym, że klienci będą chętniej wybierali oprogramowanie Comarchu.

Chęć sprzedaży na platformie wyraziło do tej pory ponad 3 tys. sklepów i przedsiębiorców, w tym m.in. NTT System, Action (sklep Sferis) oraz Neo24, które już zintegrowały się ze wszystko.pl.

Na początek czwartego kwartału tego roku zaplanowano testy konsumenckie wszystko.pl, w których mają uczestniczyć pracownicy Comarchu i członkowie ich rodzin.

W pierwszej połowie przyszłego roku ma odbyć się duża kampania promocyjna platformy, realizowana we wszystkich mediach.

Bankier.pl

Obecnie Comarch negocjuje umowy partnerskie z operatorami logistycznymi - chce zapewnić sprzedawcom na Wszystko.pl opłaty nie niższe od tych dostępnych w innych tego typu serwisach.

Przedstawiciele krakowskiej firmy nie chcieli podać wartości nakładów na platformę. Wiceprezes Rymarczyk poinformował, że przyszłe wydatki będą ściśle uzależnione od skali osiągniętej przez ten projekt. Bezpośrednio przy projekcie wszystko.pl pracuje ok. 70 osób, natomiast w rozwój platformy w ramach grupy zaangażowanych, w większym lub mniejszym stopniu, jest kilkaset osób.

Wiceprezes Rymarczyk poinformował, że Comarch chce tworzyć Wszystko.pl samodzielnie, pomimo zainteresowania ze strony zewnętrznych inwestorów. (PAP Biznes)

kuc/ gor/

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (28)

dodaj komentarz
and00
Comarch mi kojarzy się tylko z największym burakiem jakiego kiedykolwiek słyszałem
and00
W firmie nawet zrobiłem przegląd czy z czegoś comarchowego nie korzystamy, ale okazała się ze nie, i nie muszę zmieniać oprogramowania
nostsherlock
Ciekawe czy wdrożeniem zajmuje się "skończona liczba stażystów". No i co na to prezes, według którego motłoch ma mniej "żreć"
wgc
Ludzie powinni mniej żreć, a nie kupować na takich platformach, po co im tyle przedmiotów i konsumpcji. Planeta przecież tego nie wytrzyma.
po_co
I co "planeta" w związku z tym zrobi?
Rozpadnie się czy weźmie urlop?

Jak przesadzimy z wykorzystaniem zasobów to umrzemy i tyle problemu. Planeta ma to w nosie ona i tak ma już zaplanowaną swoją śmierć więc czy życie wykończy człowiek, kometa, rozbłysk na Słońcu to nie ma żadnego znaczenia. Tak działa
I co "planeta" w związku z tym zrobi?
Rozpadnie się czy weźmie urlop?

Jak przesadzimy z wykorzystaniem zasobów to umrzemy i tyle problemu. Planeta ma to w nosie ona i tak ma już zaplanowaną swoją śmierć więc czy życie wykończy człowiek, kometa, rozbłysk na Słońcu to nie ma żadnego znaczenia. Tak działa Wszechświat.
wgc odpowiada po_co
Jak ludzię będą tle żarli to wskutek zmian klimatycznych pojawiać się będą huragany przez które prędzej czy później spadnie samolot pana prezesa. I po co to komu?
po_co odpowiada wgc
Ale brednie.
Huragan to żaden problem bo nikt w nich nie lata, może poza samolotami NOAA.
Poza tym spadnie to spadnie co ma do tego planeta pytam się?

Zmiany klimatu są zagrożeniem dla człowieka nie dla żadnej planety, to czy na Ziemi jest życie czy go nie ma, to czy jest woda, drzewa czy wielki ocean magmy nie ma dla
Ale brednie.
Huragan to żaden problem bo nikt w nich nie lata, może poza samolotami NOAA.
Poza tym spadnie to spadnie co ma do tego planeta pytam się?

Zmiany klimatu są zagrożeniem dla człowieka nie dla żadnej planety, to czy na Ziemi jest życie czy go nie ma, to czy jest woda, drzewa czy wielki ocean magmy nie ma dla planety żadnego znaczenia. To jest kawałek materii, pyłek, unoszący się w przestrzeni.

Jak ludzie będą pleść bzdury o planecie to nigdy nie dojdziemy do konsensusu, że zmiany klimatyczne są naszym problemem bo wciąż nazywamy to w sposób iście dziecinny.
chudyjakszkapa odpowiada po_co
Zakończ swje życie już dziś, planeta i tak kiedyś zostanie wchłonięta przez słońce, więc co z różnica...
pozhoga
Jeżeli Comarch zrobi to tak, jak robi wdrażanie i obsługę swojego ERP, to konkurencja może spać spokojnie.
marcofizol
Tego wiceprezesa natychmiast bym wyrzucił. Co mnie klienta obchodzi uszczknięcie iluś tam procent z rynku? Bardziej byłbym zainteresowany ofertą, ale już mnie nie interesuje, bo wiceprezes nie jest zainteresowany moimi potrzebami tylko procentem

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki