Piechociński: Problem imigracji może być największym wyzwaniem od II wojny światowej

Problem imigracji może być największym wyzwaniem od II wojny światowej - ostrzega wicepremier Janusz Piechociński. We wtorek sprawą ich rozdzielenia zajmą się unijni ministrowie spraw wewnętrznych a w środę Rada Europejska.

(fot. Łukasz Pyzara / Bankier.tv)

Minister gospodarki mówił w radiowej Trójce, że ten tydzień może być rozstrzygający. Jak dodał, ważne jest nie tylko ustalenie kwot, czyli dokładnej liczby imigrantów dla poszczególnych krajów. Trzeba też zająć się tym, by w przyszłości imigrantów i uchodźców nie przybywało. Tym bardziej, że jest ku temu potencjał - chociażby na Bliskim Wschodzie i w wielu krajach afrykańskich.

Zdaniem Janusza Piechocińskiego, w sprawie imigrantów politycy nie powinni mówić "językiem internetu". Zapowiedział, że "skarci osobiście" wiceminister gospodarki Ilonę Antoniszyn-Klik z PSL, która zarzuciła "prostytucję polityczną" tym, którzy popierają stanowisko Jarosława Kaczyńskiego z sejmowej debaty o uchodźcach. W jego opinii emocje w tej sprawie napędziły "języki i wpisy" - także jego kolegi z klubu PSL, Artura Dębskiego, który napisał o słuchaniu w Sejmie "czubów", którzy mówią o uchodźcach. Janusz Piechociński mówił, że w sprawie takich wypowiedzi partyjnych kolegów ma wielką cierpliwość, ale i "twardą rękę".

Dziś kwoty podziału uchodźców między państwami Unii będą głównym tematem rozmów Grupy Wyszehradzkiej z prezydencją luksemburską w Pradze. Polskę będzie reprezentował minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Trójka/to/buch

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~spostrzegawczy

Największym problemem są zatrute umysły naszych polityków i głupota wyborców.

! Odpowiedz
0 0 ~alkomet

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil