Pekao zmienił ofertę dla mikrofirm, liczy na dalszy wzrost akwizycji

Bank Pekao zmienił ofertę dla mikrofirm, obecnie uruchamia miesięcznie około 3 tys. kont dla tego segmentu i planuje, że przyszły rok przyniesie dalszy wzrost akwizycji. Od początku roku bank otworzył blisko 300 tys. kont dla klientów detalicznych, w tym w III kwartale ok. 100 tys. i podtrzymuje, że w całym 2018 roku przybędzie ich 400 tys. - poinformowali przedstawiciele spółki.

"Do tej pory, od początku roku, otworzyliśmy 30 tys. kont dla mikrofirm. Obecnie otwieramy około 3 tys. miesięcznie dla mikrofirm. Planujemy wzrost akwizycji na przyszły rok w tym segmencie" - poinformował na konferencji Remigiusz Hołdys, dyrektor zarządzający w banku.

Marek Tomczuk, wiceprezes banku odpowiedzialny za bankowość detaliczną poinformował, że w trzecim kwartale 2018 roku średnia miesięczna sprzedaż kont dla mikrofirm, dzięki wprowadzeniu oferty "Konta Przekorzystnego Biznes", była o 50 proc. wyższa niż w pierwszym półroczu.

Przedstawiciele banku podali, że na koniec września bank prowadził prawie 300 tys. "Kont Przekorzystnych" (razem z kontami tzw. premium).

"Cel 400 tys. jest możliwy do zrealizowania" - powiedział Michał Krupiński, prezes banku. Dodał, że cel 400 tys. kont dla klientów detalicznych nie uwzględnia rachunków dla mikrofirm.

Bank podał w czwartek, że uruchomił pilotaż samoobsługowej weryfikacji tożsamości, która odbywa się przy użyciu biometrii twarzy oraz zdjęć dowodu osobistego. (PAP Biznes)

seb/ osz/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl