REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Müller: Rząd nie planuje nowych podatków

2020-04-30 10:50
publikacja
2020-04-30 10:50

Uchwalone przepisy pozwalają elastyczniej zarządzać budżetem administracji publicznej, ograniczać fundusz płac i wydatki na administrację publiczną; poszczególne sektory administracji publicznej analizują, jakie mogą oszczędności wprowadzić - podkreślił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

fot. Krystian Maj / / Kancelaria Premiera RP

Müller w programie "Tłit" Wirtualnej Polski pytany, czy rząd planuje cięcia w budżetówce w związku z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa, zwrócił uwagę, że uchwalone już przepisy oraz "pewne regulacje wprowadzane w kolejnych" pozwalają na to, by bardziej elastycznie zarządzać budżetem administracji publicznej i żeby również ograniczać funduszu płac i wydatki na administrację publiczną. "I taki plan jest w tej chwili przygotowywany" - oświadczył.

Rzecznik rządu zaznaczył, że trzeba to zrobić rozsądnie. "To trzeba zrobić w taki sposób, aby z jednej strony usługi publiczne nie ucierpiały, a z drugiej strony, aby wykorzystać informatyzację" - podkreślił.

Pytany, kiedy te założenia mogą wejść w życie Müller, odpowiedział: "w tej chwili pracujemy nad tym". "Same przepisy prawa już weszły w życie pozwalające na te ruchy. W tej chwili poszczególne sektory administracji publicznej mają przeanalizować, jakie mogą oszczędności wprowadzić" - powiedział.

Müller był też pytany, czy rząd planuje wprowadzenia jakichś nowych podatków w najbliższym czasie. "Nie. My szukamy przede wszystkim rozwiązań na poziomie ogólnoeuropejskim. Szukamy rozwiązań, które w bardziej sprawiedliwy sposób skonstruują system podatkowy na terenie całej UE" - odpowiedział, wskazując na podatek korporacyjny czy podatek cyfrowy.

Dopytywany czy podatek cyfrowy zostanie wprowadzony, rzecznik rządu odparł, że strona polska chce, by został on wprowadzony na poziomie unijnym.

Rząd szykuje podatek "od Netfliksa"

Rząd planuje nałożyć na podmioty dostarczające audiowizualne usługi medialne na żądanie obowiązek dokonywania wpłat na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) w wysokości 1,5 proc. przychodu - wynika z OSR projektu uzupełniającego tarczę antykryzysową.

rbk/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (4)

dodaj komentarz
anty12
Nie bedzei podatkow, ale beda daniny i oplaty, przekirwoane od razu do biznesmana z Torunia, zeby pinokio mogl chwalic sie ze dzien wonosci poratkowej jest wczesniej. Taki typowy bamkierski przekret
deepurple
Bo rządowe "cwaniaki" nazywają to teraz opłatami i daninami. Okradają nas coraz bardziej, a kresu ich hipokryzji nie widać :(
dudapomoc
Parę artykułów wcześniej - rząd planuje nowy podatek od netflixa. "Orla perć", to trzeba mieć tupet żeby tak kłamać jak z nut.
tomkooo
buhahah kto wierzy politykom ?
beda nowe "oplaty", "daniny", "zobowiazania", "naleznosci" ale "podatki" to w zadnym wypadku :)

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki