REKLAMA

Medali byłoby więcej, gdybyśmy postawili na igrzyska

2012-08-13 06:06
publikacja
2012-08-13 06:06
Polscy sportowcy zakończyli występ na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie z dorobkiem 10 medali. Zdaniem Piotra Wesołowskiego z "Przeglądu Sportowego", olimpijskich krążków mogłoby być więcej, gdyby polscy sportowcy dobre występy na imprezach mistrzowskich przekładali na świetny start na igrzyskach.

Dziennikarz uważa, że sam udział na igrzyskach przestał się liczyć. W cenie są tylko medale, a tych niestety zabrakło, mimo licznych sukcesów Polaków na mistrzostwach świata i Europy. Jako przykład podał kajakarstwo. Reprezentanci tej dyscypliny zdobyli w Londynie tylko jeden brązowy medal, a na imprezach mistrzowskich zdobywają zdecydowanie więcej trofeów.

Zdaniem Piotra Wesołowskiego, srebrny medal Sylwii Bogackiej wywalczony już pierwszego dnia igrzysk mógł być impulsem dla pozostałych zawodników. W ocenie dziennikarza, zawiedli faworyci, którzy mieli wzbogacić nasz dorobek.

Piotr Wesołowski uważa, że zwiększenie nakładów i postawienie na konkretne dyscypliny na igrzyskach nie byłoby dobrym rozwiązaniem. Dodał, że w przypadku rozczarowania wytworzyłoby to nastrój wzajemnych pretensji. Zdaniem dziennikarza "Przeglądu Sportowego", dla polskich sportowców to właśnie igrzyska olimpijskie, a nie mistrzostwa Europy czy świata powinny być najważniejsze.

10 medali polskich sportowców to wynik identyczny jak podczas igrzysk w Pekinie i w Atenach. W Londynie mieliśmy jednak tylko dwóch mistrzów olimpijskich, a na poprzednich igrzyskach wywalczyliśmy po 3 złote medale.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Darmoros/zr

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki