Mark Zuckerberg pokaże swój dom sterowany przez sztuczną inteligencję

Mark Zuckerberg pochwalił się, że stworzył oparty o sztuczną inteligencję system, który kontroluje urządzenia w jego domu. Swoje dzieło ma zamiar pokazać w przyszłym miesiącu.

Mark Zuckerberg pokaże swój dom sterowany przez sztuczną inteligencję
Mark Zuckerberg pokaże swój dom sterowany przez sztuczną inteligencję (Facebook)

Plany stworzenia „inteligentnego domu” twórca Facebooka ujawnił w styczniu tego roku i określił je mianem swojego postanowienia noworocznego. Zuckerberg powiedział podczas swojej niedawnej wizyty we Włoszech, że za pomocą wirtualnego asystenta jest w stanie np. gasić i zapalać światła, otwierać i zamykać bramy czy kontrolować temperaturę.

Opracowana przez Zuckerberga obecna wersja systemu reaguje tylko na jego głos i rozpoznaje tylko jego twarz, nie ma więc do niego dostępu jego żona czy goście. Szef Facebooka podkreślił jednocześnie, że prace nad rozwojem sztucznej inteligencji wciąż trwają. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie jego nowy projekt ujrzy światło dzienne, zapowiedział jednak, że nastąpi to we wrześniu.

Jeszcze w kwietniu Zuckerberg mówił, że spodziewa się, że sztuczna inteligencja przewyższy ludzki umysł w ciągu 10 lat. – Podstawowe ludzkie zmysły, język, podstawowe czynności… myślę, że jest możliwe, byśmy w ciągu najbliższych 5-10 lat doszli do punktu, w którym komputery będą w tych rzeczach lepsze od ludzi – ocenił CEO Facebooka.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~taaa

Dla takich bananowców to niezła zabawa (sam lubie).
Dla zawodowych złodziei z górnej półki to masa exploitów do użycia podczas włamu (vide ostatnie hacki samochodów, znane od lat spyware-y na smartfony, znani od kilkudziesięciu lat Ruscy wpięci na nielegalu w europejski monitoring, itd.).
Dla producentów tych gadżetów, telkomów i koncernów energetycznych to czysty zysk.
Dla ubecji to cała masa urządzeń do inwigilacji (ubek badając sygnał z wagi szybciej się zorientuje niż ty że twoja stara jest w ciąży a badając puls z czujnika w rączce żelazka będzie znał humory twojej starej lepiej niż ty czy jej fejszbuk).
Zwolennikiem robienia do dołka za chałupą nie jestem, ale jak się na to patrzy, to człowiek zastanawia się czy nie lepszy nędzarski minimalizm znany z bliskiego wschodu i Afganistanu, gdzie pusty pokój z koślawymi białymi ścianami, dywanem i ludzie siedzą na podłodze.
http://www.spaceavalanche.com/2009/11/16/technology-fail/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 10 ~Anioł

U mnie w bloku,na klatce schodowej,sztuczna inteligencja też gasi światło po 2 minutach.

! Odpowiedz
0 5 ~Anioł

A i gada jeszcze,że to ona za to światło płaci.

! Odpowiedz
0 0 ~sekstans

Zakładam, że to tylko duże słowa na typowy inteligentny dom sterowany głosowo, już w latach 90. Bill Gates miał taki dom w którym temperatura pomieszczeń automatycznie dopasowywała się do temperatury ciała osoby która w nim przebywała.

! Odpowiedz
1 2 ~TonyStark

mam nadzieje ze jego asystent ma na imie Jarvis

! Odpowiedz
0 12 ~GGG

"Nie wiadomo jeszcze, kiedy jego nowy projekt ujrzy światło dzienne, zapowiedział jednak, że nastąpi to we wrześniu."

Jakby ktoś nie zrozumiał zdania wielokrotnie złożonego to śpieszę z pomocą. W skrócie - nie wiadomo kiedy, ale wiadomo kiedy :-)

! Odpowiedz
1 16 ~rozsadek_potrzebny

wirtualny asystemt ci gaz odkreci w nocy, a rankiem uslyszysz komunikat, zegnam cie brachu i pstryk iskierka, a wyleca okienka na piekny trawnik, taki gratis od hakerow

! Odpowiedz
1 29 ~123

Za pomocą wirtualnego asystenta jest w stanie np. gasić i zapalać światła, otwierać i zamykać bramy czy kontrolować temperaturę.

No to ku.. rewelacja.

! Odpowiedz
0 8 ~WD40

Też jeszcze jestem w szoku XD

! Odpowiedz
1 5 ~Po

I wtedy będzie po nas po ludzkości

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.