REKLAMA

Kurs euro mocno w górę. Złoty oddaje kwietniowe zyski

2021-04-13 09:40
publikacja
2021-04-13 09:40
fot. wawritto / Shutterstock

Wtorkowy poranek przyniósł mocny wzrost kursu euro. Polski złoty szybko oddawał zyski, jakie udało mu się zrealizować w pierwszej części miesiąca.

Dynamiczne odbicie na parze euro-złoty rozpoczęło się po tym, jak kurs euro w poniedziałek zszedł do najniższego poziomu od 1 marca. Przez poprzednie dwa tygodnie euro potaniało o 16 groszy, spadając z 12-letniego szczytu wyznaczonego pod koniec marca na poziomie 4,6734 zł.

/ Bankier.pl

We wtorek o 9:37 kurs euro rósł o blisko trzy grosze, osiągając poziom 4,5526 zł. Na rynku spekuluje się, że strefa 4,50-4,60 zł odpowiada kierownictwu Narodowego Banku Polskiego, które chciałby mieć walutę trochę słabszą niż przed koronakryzysem, lecz zapewne nie chciałoby doświadczyć niekontrolowanej deprecjacji złotego.

- EUR/PLN pozostaje powyżej ważnego poziomu 4,50/EUR i jest nadal w „strefie komfortu” NBP. Oznacza to brak ryzyka interwencji walutowych ze strony banku centralnego i możliwość dalszego umocnienia PLN. Dzisiejsza publikacja danych o bilansie płatniczym raczej nie dostarczy silnych impulsów do aprecjacji złotego - napisano w biuletynie dziennym banku Pekao. O godz. 14.00 NBP przedstawi dane o bilansie płatniczym w lutym.

Wraz z euro w górę szły notowania pozostałych głównych walut. Dolar amerykański drożał o blisko 3 grosze, osiągając cenę blisko 3,83 zł. Kurs franka szwajcarskiego po zwyżce o 2,7 grosza zbliżał się do 4,14 zł. Funt brytyjski zwyżkował o ponad 5 groszy i był wyceniany na 5,2640 zł.

KK/PAP

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (5)

dodaj komentarz
marxs
Mój post z wczoraj oczywiście prawie same minusiki
A to naprawdę niespodzianka i dla anali i dla wolaczków,potomków chłopów pańszczyźnianych
"marxs2021-04-12 10:48
16
41
i znów chłopaki i dziewczęta z londyńskiego City wywiozą z PISlandeshu te marne miliony euro i dolarów każdy spadek ceny waluty
Mój post z wczoraj oczywiście prawie same minusiki
A to naprawdę niespodzianka i dla anali i dla wolaczków,potomków chłopów pańszczyźnianych
"marxs2021-04-12 10:48
16
41
i znów chłopaki i dziewczęta z londyńskiego City wywiozą z PISlandeshu te marne miliony euro i dolarów każdy spadek ceny waluty jest tylko okazją do kupna i do pozbycia się śmieciowego złotego przy najwyższej inflacji w Europie i najnizszych stopach procentowych nie ma co do tego żadnych wątpliwości"
mirek199mg
Anale od siedmiu boleści
jak deszcz pada to pada
jak słońce świeci to sieci
same sensacje .
hfast
Zabawni są "fachowcy" od walut. Tydzień wcześniej "złoty będzie spadał", tydzień później "będzie umacniał się", dzisiaj oddaje wzrosty. Ja mam tylko jedno pytanie - co my takiego w kraju nad Wisłą mamy oprócz kartofli i tanich usług aby mieć silną złotówkę?
vipmario
Nie przesadzaj ..:) !

500+

Kilkanaście Emerytur

oraz "Nowa Łada"

Pozdrawiam Serdecznie ;)
passenger
Mamy niemiecki, francuski i koreański przemysł, bo polski został zaorany przez Lewandowskiego i Balcerowicza.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki