REKLAMA

Kuczyński: Jest przestrzeń do przecen?

Michał Kryński2022-01-21 10:30, akt.2022-01-21 12:04redaktor Bankier.pl
publikacja
2022-01-21 10:30
aktualizacja
2022-01-21 12:04
Kuczyński: Jest przestrzeń do przecen?
Kuczyński: Jest przestrzeń do przecen?
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Nasdaq nurkuje, choć daleko jeszcze do dołków w z 2020 roku. Niemcy z 5-procentową - najwyższą od niemal 30 lat - inflacją. W tle mało konkretne wypowiedzi Bidena dotyczące reakcji na możliwą rosyjską inwazję na Ukrainę i - nie zapominajmy - kolejny wariant koronawirusa.

A wirtualnym w studio - Piotr Kuczyński, analityk rynków finansowych DI Xelion - jak co piątek na żywo już o 10:30.

Źródło:
Michał Kryński
Michał Kryński
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.tv, specjalista od transmisji internetowych. Z Bankier.pl i PRNews.pl związany od 2008 roku. Tel.: 22 333 99 11

Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
polonez_as-dur
Pozdrawiam Pana Piotra Kuczyńskiego - celebrytę rynków finansowych. Podsumuję co Pan powiedział - "Gdyby babka miała wąsy to byłaby dziadkiem". Unika Pan jak ognia odpowiedzi na niewygodne pytania, a co mnie najbardziej boli, to zachowanie redaktora Kryńskiego, który uważa, że przemilczenie tego co niewygodne jest w porządku.Pozdrawiam Pana Piotra Kuczyńskiego - celebrytę rynków finansowych. Podsumuję co Pan powiedział - "Gdyby babka miała wąsy to byłaby dziadkiem". Unika Pan jak ognia odpowiedzi na niewygodne pytania, a co mnie najbardziej boli, to zachowanie redaktora Kryńskiego, który uważa, że przemilczenie tego co niewygodne jest w porządku. Nie jest w porządku panie Michale.
Chcecie się dowiedzieć czegoś wartościowego o rynku to zapraszam na blog. www.chodzikksiezycowy.wordpress.com.
Tutaj natomiast wklejam mój e-mal do redaktora Kryńskiego z pytaniami jakie nie zostały w ogóle zdane.

"Szanowny Panie redaktorze,

w audycji z dnia 14 stycznia 2022 roku pod tytułem - "Drugiego 1962 roku nie będzie", pomiędzy 18 i 19 minutą, z ust Pana Piotra Kuczyńskiego padły następujące słowa.

"Bardzo wiele funduszy inwestycyjnych (na czele z - i tu pada nazwa bardzo znanego banku inwestycyjnego, którego zapewne historię i korzenie pan doskonale zna) twierdzi, że doskonałym miejscem do inwestycji nie będą Stany Zjednoczone, a Europa, a przede wszystkim rynki rozwijające się, a my jesteśmy rynkiem rozwijającym się, tak że 13 sesji
na wigu 20 z których tylko jedna i to przez przypadek była spadkowa, pokazuje chyba kierunek w którym idziemy."

W audycji mniej więcej sprzed miesiąca, również nie tyle sugerował Pan, ale wprost mówił o tym, że polskie akcje są bardzo tanie i zagraniczne fundusze powinny wymieniać euro i dolary na złotówki i kupować za nie polskie akcje.
Pozwoliłem sobie wtedy zadać pytanie - gdzie mają kupować, na szczycie Fali B stopnia cyklu Elliotta?
W odpowiedzi usłyszałem, że teoria Elliotta działa po fakcie. Więc chciałbym zapytać, czy na dzień dzisiejszy, fakt ten pan potwierdza, bo według mnie trend na rynku zmienił się ze wzrostowego na spadkowy.

Panie Piotrze nie mogę się również z Panem zgodzić, że ostatnie 13 sesji wzrostowych na wigu 20 pokazuje kierunek w którym idziemy. Moim zdaniem bowiem była to fala c korekty prostej fali drugiej, dominującego już impulsu spadkowego
o wymiarach stopnia Cyklu. Nasze poglądy na temat rynku różnią się diametralnie. Twierdzę, że przed nami kilka miesięcy
spadków, a fala impulsowa spadkowa zmiecie cały poprzedzający wzrost tego samego stopnia.

Chciałbym również zapytać, czy widzi Pan na wykresie Dax i na wykresie DJI w interwale dziennym zaawansowany już
już proces dystrybucji?

Pozdrawiam obu panów

Fryderyk
czyli inaczej chodzik księżycowy
bobmanteufell
Pan Piotr zapewne patrzy na polskie akcje z szerszej perspektywy, z resztą nie jeden cykl Kondriatewa widział, polskie akcje już dawno powinny razem z europejskimi bić rekordy, problem leży gdzie indziej.

Nasza giełda ma śmiesznie mały obrót, a dodatkowo rząd naszego kraju jest w konflikcie z UE na kilku płaszczyznach bez
Pan Piotr zapewne patrzy na polskie akcje z szerszej perspektywy, z resztą nie jeden cykl Kondriatewa widział, polskie akcje już dawno powinny razem z europejskimi bić rekordy, problem leży gdzie indziej.

Nasza giełda ma śmiesznie mały obrót, a dodatkowo rząd naszego kraju jest w konflikcie z UE na kilku płaszczyznach bez sojuszników, z zablokowanymi środkami z europejskiego planu odbudowy.

Jeśli ktoś ma tchnąć życie w WIGa to fundusze, tylko że one nie słuchają ekspertów TVP i przy aktualnym otoczeniu prawno-politycznym dopóki władza się nie zmieni to nie będzie wielkiej hossy. Jest to w zasadzie niemożliwe bo spółki państwowe to ważna część naszej giełdy, więc slalomem nie da się ich ominąć.

Szczerze mówiąc to inwestowanie w kraju którego 80% eksportu idzie do UE, podczas gdy jego rząd systematycznie wyprowadza z nas to pojawia się bardzo duży dysonans mający olbrzymi wpływ na gospodarkę. Co ciekawe jest to w cenie Wigów od początku rządów PiS, nie bez powodu fundusze zatrudniają po kilkadziesiąt tysięcy ludzi, ludzie niekompetentni i dodatkowo niebezpieczni ideologicznie, zarządzający tak wielkim państwem to po prostu musiało przynieść skutek.

Zaczyna się na stadninie w Janowie Podlaskim, a w skali większej PKP Cargo, lub nie zaczęło jak CPK. Okazjonalne przepalanie 70 milionów na wybory lub 2 mld zł na niesprawny blok elektrowni w Ostrołęce lub tvp. Później magister historii Sasin zawiera umowy z Gazpromem które po dwóch latach okazują się być stratne dla PGNiG na grube miliardy, a wójt Pcimia deweloper zostaje szefem koncernu multienergetycznego. Kaczyński już nie wyjdzie ze swojej bańki informacyjnej, do niego nawet nie dojdzie żadna wiadomość z zachodu bez pro-rządowej edycji. On woli zajmować się miesięcznicą, specjalnymi mszami. A państwo się powoli rozkłada, na szczęście ludzie nie dadzą sobie wmówić po raz enty że cały Zachód, cała Europa się myli tylko my mamy racje, bo już nawet z podatku Tuska który jest wałkowany od 2 tygodni się śmieją. Jesień 2023 może być początkiem najwspanialszej hossy w historii Polski, ale z taką władzą takiej hossy może już nie być.
wtomek
"Unika Pan jak ognia odpowiedzi na niewygodne pytania,"- Kuczyński wielokrotnie podkreśla, że nie zna się na wszystkim , po co ma odpowiadać skoro nie ma zdania na konkretny temat. Nie reklamuj się tu ze swoim blogiem i znajomością Elliotta. Tu jest rozmowa spokojna , rzeczowa , odbiegająca tonem i formą od otaczającego "Unika Pan jak ognia odpowiedzi na niewygodne pytania,"- Kuczyński wielokrotnie podkreśla, że nie zna się na wszystkim , po co ma odpowiadać skoro nie ma zdania na konkretny temat. Nie reklamuj się tu ze swoim blogiem i znajomością Elliotta. Tu jest rozmowa spokojna , rzeczowa , odbiegająca tonem i formą od otaczającego nas bełkotu, gdzie wszyscy mówią to samo.
Jasny punkt na portalu schodzącym z poziomem coraz niżej.
Brawo Panowie , tak trzymać. Ciekawy jestem jak długo uda Wam się uchować na tym pastwisku rozpasanego bełkotu.

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki