Kubańscy dysydenci dotarli do Madrytu

Siedmiu kubańskich więźniów politycznych uwolnionych przez Fidela Castro dotarło do Madrytu. Castro zobowiązał się, że w ciągu najbliższych czterech miesięcy uwolni kolejnych 45 więźniów politycznych. Wszyscy zostali skazani na 28 lat wizienia.

"Zaczynamy nowe życie, z dala od wyspy" - stwierdził po wylądowaniu na BarajasRicardo González, kubański poeta, pisarz i dziennikarz, rzecznik uwolnionych więźniów politycznych.. Wszyscy zostali aresztowani siedem lat temu, podczas tzw. czarnej wiosny, kiedy to do więzień trafiło 75 intelektualistów. Poniewaz reżim Castro nie pozwala więźniom politycznym mieszkać na wyspie, wyjście z więznienia jest równoznaczne wyganiu. Dlatego przybyłym towarzyszą żony i dzieci.

Agencje informują, że prawdopodobnie jeszcze dzisiaj wylecą z Hawany następni trzej więźniowie. Rząd Fidela Castro zmienił polityke wobec uwięzionych po śmierci głodowej Orlanda Zapata i dzięki interwencji kubańskiego kościoła katolickiego oraz szefa hiszpańskiej dyplomacji, Miguela Angela Moratinosa.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil