Kopie akt ujawnione przez Stonogę zostały wykonane przez aplikantów obrońcy Falenty

Kopie akt ze śledztwa w sprawie tzw. afery podsłuchowej opublikowane przez Zbigniewa Stonogę zostały wykonane przez aplikantów obrońcy Marka Falenty - adwokata Grzegorza Radwańskiego - wynika z ustaleń Radia ZET.  Informacje te zostały potwierdzone przez Kancelarię Marka Małeckiego.

Marek Falenta
Marek Falenta (fot. MAREK WISNIEWSKI / FORUM)

Do zbliżonych wniosków doszła w tej sprawie prokuratura. Dziennikarze śledczy Radia ZET trafili na trop podczas przeglądania zdjęć opublikowanych na Facebooku.

Chodzi o kartę 59 z pierwszego tomu akt. Pod kartą ze zdjęciami z wizji lokalnej w restauracji Sowa i Przyjaciele zauważyliśmy pismo adwokatów do prokuratury Warszawa Praga. Wynika z niego, że autorem pisma jest właśnie Grzegorz Radwański - donosi radio. 

Jak wynika z oświadczenia mec. Radwańskiego jego sprawy i zasady funkcjonowania kancelarii są objęte tajemnica adwokacką. Marek Małecki - szef Radwańskiego, w rozmowie z reporterem Radia ZET Mariuszem Gierszewskim zapewnił, ze nikt z pracowników bądź współpracowników kancelarii nie przyczynił się w najmniejszym stopniu do udostępnienia akt jakiejkolwiek sprawy osobom trzecim.

Dostęp do tych akt miał m.in podejrzany w tej sprawie Marek Falenta. 

Prokuratura wie, kto wykonał kopie

Prokuratura ma dowody wskazujące, kto wykonał kopie akt śledztwa podsłuchowego, co samo w sobie było legalne, bo bezprawne było tylko ich umieszczenie w internecie - podał w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

Prokurator dodał, że dowody te wynikają wprost ze zdjęć. Nie chciał mówić o żadnych funkcjach czy nazwiskach. Podkreślił, że dokonywanie zdjęć było zgodne z prawem. "Na razie nie ma dowodu, by ktoś z zamiarem opublikowania tych zdjęć, komuś je przekazał" - dodał. Przyznał, że to "zawęża pewne czynności dowodowe".

Nowak podkreślił, że istotne będzie ustalenie okoliczności, w jakich Zbigniew S., podejrzany o bezprawne rozpowszechnianie materiałów ze śledztwa, uzyskał materiał. "Przekazanie prywatne niekoniecznie jest przestępstwem. Rozpatrzone musi zostać to, w jakim zamiarze ktoś to zrobił. Będziemy to badać indywidualnie" - powiedział.

Prokurator dodał, że przeszukano dom i miejsce pracy Zbigniewa S. "Zabezpieczono nośniki danych, przede wszystkim twarde dyski, celem poszukiwania kopii bezprawnie rozpowszechnionych materiałów, jak również dowodów, które pozwoliłyby na ustalenie, jak je uzyskano" - powiedział Nowak.

Poinformował też, że przesłuchano już prok. Annę Hopfer jako prowadzącą śledztwo podsłuchowe.

Radio Zet/PAP

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~BoloiLolo

Pytanie retoryczne nie mające wspólnego nic z polityką::::Dlaczego te rzeczy , zdarzenia np. Upadlające Naród Polski w majestacie prawa nie zdarzają się Finlandii, Norwegii , Szwecji czy nawet w Anglii a tam porządek prawny jest wysoko rygorystyczny , lub u naszych sąsiadów Niemców , jak czegoś nie umiem konstruować w elektronice lub energetyce to podglądam inne urządzenia lub projekty aby się podszkolić i co pięć lat miałem ciężkie egzaminy z eksploatacji oraz na dozór a u nas KLAPA jaka wielka , straszliwie wielka , wybitna nieudolność.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~BoloiLolo

Ujawnienie faktów Upodlających Naród Polski z skutkami afery Amber Gold oraz czynników państwowych to sprawa wyższej konieczności ,, tu nie chodzi o pojedyńczy skradziony samochód lub 5 kg kiełbasy ale zważyć należy FAKTUM że został naruszony interes społeczny, narodowy , skarbowy bo potem niem na szpitale, żłobki i kasa jest zawsze pusta ale też zachęcam do wysłuchania wywiadu Szanownej Damy Pani Paradowskiej z Sędzią Trybunału z Luxemburga Panem Safjanem i tam częściowa ta sprawa została opublikowana a mądrość prawnicza Sędziego jest niezwykła --warto poczytać zwłaszcza dla dziennikarzy oraz prokuratorów,,,,,bo jak mądry mówi to nawet ludzie otwierają usta aby jej zaczerpnąć.Komentarz nie zawiera informacji politycznych napisany w tonie łagodnym z wielkim szacunkiem dla Pana Sędziego Trybunału z Luxemburga

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~eryksoon_pl

eryksoon,pl fotokopie akt Sądowych

! Odpowiedz
0 2 ~gustlik

zamknac tych zlodziei dac im pajde chleba wiadro wody i do kamieniolomy odebrac majatki tak im jak rowniesz im rodzinom

! Odpowiedz
11 2 ~arek

Ciekawe co mają przykryć "odgrzewane taśmy"? Obstawiam obiecanki cacanki Dudy. Afera jest żenująca, podniecają się nią same oszołomy. Takie rozmowy toczą się większości polskich domów. Tam nic nowego nie powiedziano.

! Odpowiedz
2 2 ~lemingolog

won pod tecze

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 2 ~SONDA

Czy Falenta współpracuje z WSI?

(sonda niereżimowa)

! Odpowiedz
0 1 ~pinokio

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 10 ~ge

mam nadzieję, że Polacy też zrobili sobie kopię z tych akt ...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA 0,00% 0,60
2020-02-25 11:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil