REKLAMA

Koniec z samowolą na lotnisku w Rzymie. Turyści otrzymają pomoc

2022-08-04 06:22
publikacja
2022-08-04 06:22
Koniec z samowolą na lotnisku w Rzymie. Turyści otrzymają pomoc
Koniec z samowolą na lotnisku w Rzymie. Turyści otrzymają pomoc
fot. Fabio Frustaci / / FORUM

Turyści przylatujący na rzymskie lotnisko Fiumicino mogą otrzymać wszystkie niezbędne informacje, w tym na temat usług transportowych, z jakich taksówek korzystać i jakie mają prawa. W terminalu przylotów obecni są stewardzi w żółtych kamizelkach, do których warto się zwrócić.

Koniec z samowolą na lotnisku - postanowiły władze Wiecznego Miasta.

Na początku sierpnia, czyli szczytu sezonu wakacyjnego, zapewniły, że chcą przyjmować turystów w najlepszy możliwy sposób.

„Nareszcie będą witani przez wykwalifikowany personel, znający języki obce”- ogłosił szef wydziału do spraw turystyki w zarządzie miasta Alessandro Onorato inaugurując tę inicjatywę.

Specjalny personel, udzielający wszelkich informacji obecny jest codziennie od rana do wieczora w terminalu 3. Poradzi między innymi z jakiej skorzystać taksówki, jakich usług unikać, jakie są stałe taryfy za przejazd do Rzymu i jakie są możliwości dojazdu.

Decyzję w tej sprawie podjęto po miesiącach drobiazgowych kontroli sytuacji na największym lotnisku w stolicy Włoch, prowadzonych między innymi przez nieumundurowanych funkcjonariuszy policji i straży miejskiej oraz karabinierów. Ujawniły one skalę nadużyć.

Kierowcom świadczącym niezarejestrowane usługi transportowe wymierzono kary w łącznej wysokości ponad 160 tysięcy euro.

Przy okazji przypomniano, że nie ma tolerancji dla taksówkarzy, którzy nie chcą przyjmować opłat kartami i domagają się tylko gotówki.

“To jest lotnisko nagrodzone po raz piąty jako najlepsze w Europie. Nie do przyjęcia jest aby po wyjściu z niego panowało tam bezprawie”- stwierdził Alessandro Onorato z władz Rzymu.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ jm/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
inflacjakiedysbedziespadac
Ceny na tzw obszarze bezcłowym na polskich lotniskach to też duże oszustwo. Zmowe cenowa widac bez żadnej kontroli UOKIK

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki