Kolany: W oparach rekordów

Przedmajówkowy tydzień upłynął w Polsce pod znakiem wysokich temperatur i niskich opadów. Podobny nastrój widać było na rynkach: ropa wspięła się na 6-miesięczne maksima, 2-letni rekord mocy zanotował z kolei dolar, a amerykańskiemu indeksowi brakuje już bardzo niewiele do pobicia rekordu wszech czasów. 

Na temat tych wydarzeń rozmawiamy z głównym analitykiem Bankier.pl Krzysztofem Kolanym w podsumowaniu tygodnia na rynkach.

PS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 9 open_mind

Obejrzałem wywiad z głównym analitykiem Bankier.pl Krzysztofem Kolanym, I widać było w głębi jego nuty wypowiedzi, taki podtekst „No kuźwa kiedy to wszystko dupnie, jak to wszystko się jeszcze utrzymuje od 2008 roku” I trudno się z nim nie zgodzić , dużo ludzi czeka na to z niepokojem, Nadstawiajcie uszy i chrońcie Bembenki aby nie popękały. Krzysiu zapraszamy do USA jeszcze daje radę tankować mój 4.2 litra silnik i nie mam do płacenia sromotnego podatku od dużej jednostki napędowej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 7 open_mind

Pan Krzysztof się bardzo zdziwił że dolar się umacnia, hehehe. Tak jak pisałem USA jest pod nadzorem Izraela i to Europa przede wszystkim ma doświadczyć sromoty, Ludzie wbijają się w czas-okres swego urodzenia i nie potrafią dostrzec że Lud spod znaku gwiazda Dawida odwdzięczy się za ludobójstwo i obozy w jakich ginęli. To są cierpliwi ludzie i oficjalnie twierdzą że za sobą mają USA . Zobaczcie co się dzieje i stało dotychczas z Niemcami Francją i pozostałymi - maskara pod każdym względem. Musimy pamiętać że to nie Putin ukrzyżował Jezusa. Zdajmy sobie sprawę że ludzie pokroju Sorosa nie zapominają i nie przebaczają oraz są bardzo cierpliwi. Dali światu przynętę w postaci zadłużenia i teraz zbiorą plon.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 po_co

Zabawny jesteś.
Jeżeli Izrael pożyczył pieniądze to zgadnij kto ich teraz nie ma ?
Pomijając fakt, że większość dużych banków siedzi w kieszeni Arabów, a nie Żydów to nawet jeżeli jest tak jak mówisz to złoto zmieniło właściciela i jeżeli nikt nie będzie miał zamiaru go zwracać to jednak Twój przenikliwy plan spłonie na panewce.

Poza tym gra już dawno nie toczy się w Europie, dzisiaj centrum działań finansowych jest na Pacyfiku i trzeba być skrajnie naiwnym albo totalnie ślepym aby zajmować się sprawami Europy w momencie kiedy ważą się losy 3 światowych mocarstw. Chociaż nie jestem przekonany czy tylko 3 bo Indie mogą wykorzystać tą okazję i ugryźć ogromny kawałek tortu. Zresztą Indie to obecnie najciekawsze państwo do inwestowania, Chiny swoje lata świetności mają już za sobą teraz przez następne 100 lat mogą odcinać od tego kupony ale to Indie są rynkiem gdzie rozegra się batalia o niewyobrażalne pieniądze.

Ty się martwisz Europą i stanami które musiały zawiesić rząd na 1,5 miesiąca bo toną w długach, a tymczasem prawdziwa gra tronów odbywa się zupełnie gdzie indziej i uwierz mi tak znienawidzony przez Ciebie Izrael w tym przypadku nawet nie pretenduje do roli pryszcza na tyłku.
USA będzie potrzebowało silnej Europy do tego aby utrzymać Pacyfik w kręgu swoich interesów, jeżeli dopuści do załamania na starym kontynencie to będzie mieć nie lada problem. Odpuszczając Europę pozwoli na umocnienie roli Rosji, odpuszczając Pacyfik zostanie bez grosza przy dupie i silnym przeciwnikiem w postaci Chin.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 open_mind

Transmisja z Paryża https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=r8FozwiGV_E

! Odpowiedz
4 8 open_mind

Z punktu wieloletniego obserwatora: Nie chce mi się rozpisywać, bo to nic nie zmieni tylko wprowadzi niepokój. Ale powiem że słowo Epokowe zmiany na świecie określające to co nastąpi to bardzo delikatne określenie po prostu nie posiadamy odpowiedniego słowa tego co nastąpi ! Nie żebym straszył wojnami i upadkami cywilizacji jaką znamy. Nastąpi długoletni okres jak podczas burzy śnieżnej. Rządy poproszą społeczeństwa o nie wychodzenie niepotrzebne z domów, ograniczenie zużycia i spożycia wszystkiego. Tylko pracownicy do utrzymania witalnych działów będą proszeni do pracy, reszta otrzyma minimalny podstawowy zasiłek i będzie miała pozostać w domu. (Wojsko odegra kluczową role w tym procesie aby gasić niepokoje jakie wystąpią w rejonach świata) Ten system już jest szeroko sprawdzany na świecie jako „basic income experiment” Świat jest po prostu zepsuty do kości i zaprodukowany niepotrzebnym badziewiem oraz zadłużony do granic końca wszechświata. Po długich latach w których społeczeństwa zostaną przyprowadzone do pokory i równowagi finansowo umysłowej, nastanie nowy system oparty na ładzie oszczędzaniu i pokorze. To będzie zupełnie inny świat. Niestety to nie ja wymyśliłem – o tym się szeroko mówi w wysoko postawionych kręgach elit, proces ten rozpocznie się wkrótce.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 michalshk

A skąd rząd weźmie pieniądze na ten podstawowy zasiłek? Wydrykuje czy może zalegalizuje banknoty z gry monopoly?

! Odpowiedz
2 4 open_mind odpowiada michalshk

Ze środków prywatnych i korporacyjnych jakie jeszcze zostały w bankach i z podatków jakie wybuchną jak pożar na prerii, ludzie z nieruchomości będą wyskakiwać jak karaluchy po zapaleniu światła. Pamiętaj zawsze rządy się wyżywią a za wszystko zapłaci lud. Ps. W USA już to jest usankcjonowane prawnie o zaborze mienia pochodzącego z nie jasnych źródeł, Tak - trzeba śledzić co się dzieje a nie instagram i co zrobiła i pokazała „gwiazda” na Face-booku

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 open_mind

To o czym piszę powyżej że wojsko… Masowy ruch wojskowy w Kalifornii !! CZAS NA WYBUDZANIE się LUDZI! Można znaleźć mnóstwo video w sieci. Czy na poskromnienia tubylców czy w drodze do portu i dalej ? Dowiemy się niebawem

! Odpowiedz
1 7 ajwaj

Ciekawe :)
Nie bez znaczenia moze byc dla ropy sytuacja w nieszczesnej Libii,
maszalek polowy Chalifa Bilkasim Haftar obiecal, ze do ca 6.5. ze wsch.zdobedzie Trypolis. To ten co wiele razy byl u gen.armii Shoigu w Moskwie.
A skad ta data ? To poczatek Ramadanu gdzie trza by sie bylo godzic, a nie walczyc. Zostanie na wojnie okopowej bylo by szkoldliwe i kostowne dla zwyciestwa.
I
tez stanowisko prez. Trumpa. Jak poszla ofensywa to dzielni kal-boje wzieli i uciekli. Kiedy jednak zobaczyli pasmo zwyciestw kumpla Moskwy, to prez. Trump zadzwoni do marsh. Heftara i go popiera. A "spoleczn. m.-nar.+ONZ" popiera 2. strone (przegrywajaca). Nie jest to wielki eksporter 28 miejsce, ale jest blisko i kumpluje sie z Rosja i Egiptem. Rozklad tam sil ma niezly wplyw na uklad sil w Europie.

Do tej pory kasa za Libijska rope szla do banku nar. w Trypolis,, a sily marsz. Heftara (oficjalnie) nic nie mialy Libysche Nationale Armee (LNA)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ajwaj

Z drugiej strony na dzisiejszym szczytowaniu Jedwabnego Szlaku u przyjaciól Chinczyków okazalo sie, ze weglowodorów fizycznie moze.. brakowac. Rosjanie zwiekszyli LNG o +100% (3 terminale + 1 jesienia-JamalGas, Arktika). Dzisiaj prez Putin zapewnial, ze nie ma watpliwosci, ze kontakty spelnia.
Chodzi oczywiscie o tansze dostawy z kontraktów, a nie drozsze spotowe.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
EUR/USD 0,33% 1,1164
2019-10-18 21:24:00
ROPA -0,85% 59,38
2019-10-18 21:21:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil