Kielce: bezpłatna komunikacja miejska w związku ze smogiem

W związku z dużym zanieczyszczeniem powietrza w Kielcach władze miasta zdecydowały o wprowadzeniu w poniedziałek bezpłatnej komunikacji miejskiej dla wszystkich pasażerów - poinformowała PAP rzeczniczka magistratu Anna Ciulęba.

Zachęcamy do pozostawienia samochodów i korzystania z autobusów miejskich - dodała.

W niedzielę rano w stolicy województwa świętokrzyskiego odnotowano znaczne przekroczenie norm zanieczyszczeń w powietrzu. Chodzi m. in. o stężenie pyłów PM 10 i PM 2,5. Jak wynika z danych pomiarowych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach, w ciągu dnia sytuacja się poprawiła.

Z powodu smogu mieszkańcy powinni unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni. Dotyczy to przede wszystkim osób szczególnie wrażliwych na zanieczyszczenie powietrza: dzieci i młodzieży, seniorów i osób dotkniętych chorobami układu oddechowego i krwionośnego czy chorobami alergicznymi skóry i oczu.

ban/ sta/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~aa

Zakazać palenia węglem w domach jednorodzinnych. To jest główna przyczyną smoku w Polsce

! Odpowiedz
0 0 ~Filoloh

Tak... I co dalej? Czy infrastruktura ciepłownicza jest przygotowana na zakaz palenia węglem? W Krakowie, gdzie taki zakaz został już uchwalony, w zeszły weekend "zabrakło " gazu w gazociagu i kurek został zakręcony na prawie dobę dla całego osiedla domków jednorodzinnych. Sama przyjemność siedzieć w nieogrzewanym domu przy dwudziestostopniowym mrozie...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil