REKLAMA

Kernel nie odczuwa dużego spadku popytu z Azji na zboża i olej

2020-02-28 16:20
publikacja
2020-02-28 16:20

Kernel Holding nie odczuwa dużego spadku popytu z Azji na zboża i olej słonecznikowy - poinformował podczas telekonferencji z analitykami prezes spółki Andrey Verevskiy.

/ fot. Kirill Kukhmar / TASS

"Ta sytuacja jest stosunkowo nowa. Panika na rynkach była wczoraj i dzisiaj. Towary rolne trzymają się stosunkowo dobrze w stosunku do np. energetyki, ale także dostały uderzenie. W tym momencie nie odczuwamy dużego spadku popytu z Chin, Azji czy Indii na zboża lub olej. Oczywiście sytuacja jest trochę nerwowa, ale wierzymy że nie będzie dużych problemów. Konsumpcja spożywcza będzie kontynuowana(...). może będzie jakieś spowolnienie" - powiedział prezes, pytany o ewentualne problemy z epidemią koronawirusa.

Dodał, że z puntu widzenia logistyki transportowej wszystko odbywa się normalnie.

W pierwszym półroczu roku obrotowego 2019/2020 Kernel sprzedał 647,3 tys. ton oleju , o 17 proc. mniej rok do roku. Kernel przerobił w tym okresie 1,57 mln ton nasion, o 16 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku obrotowego.

Wolumen eksportowanego ziarna wzrósł od października do grudnia o 30 proc. rdr, do 2,3 mln ton, z czego 1,4 mln ton pochodziło od zewnętrznych dostawców, a reszta została wyprodukowana przez rolniczy segment grupy.

Kernel operuje na 524 tys. h. ziemi rolnej na Ukrainie. (PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki